TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ LOGO TASARIMI YARIŞMASI

1) Yarışmanın Adı: Türkiye Noterler Birliği LOGO Tasarımı Yarışması.
 
2) Yarışmanın Amacı: TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ’nin kurumsal yapısını temsil etmek üzere  düzenlenen bir yarışmadır.
 
3) Yarışmanın Konusu: TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ’nin Türk hukuk sistemi içindeki yerini,tarihi ve kültürel yapısı ile,mesleki özelliklerini yansıtabilen, kamuoyunda  daha kolay tanınmasını sağlayabilen özelliklere sahip yeni bir LOGO tasarımı, yarışmanın  konusudur.
Yarışmaya katılacak LOGO’larda Türkiye Noterler Birliği’nin ve noterliğin işlevi, tasarımda öncelikli olarak düşünülmelidir. 
 
4) Katılım: Yarışma, seçici kurul üyeleri ve üçüncü dereceye kadar (bu derece dahil) yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçılara/tasarımcılara açıktır. Adaylar yarışmaya en fazla üç adet çalışma ile katılabilir. 
 
5) Yapıt Boyutları: A4 beyaz kağıt üzerine hazırlanacak tasarımların uzun kenarı 15 cm olan  renkli çalışması ve  aynı kağıt üzerine, 2 cm renkli, 2cm siyah beyaz tasarımların da yerleştirilmesi gerekmektedir.Çalışmalar pasparto yapılmayacak ve kartona yapıştırılmayacaktır. Çalışmaların renkli basımı ve bir CD içerisine kaydedilen vektörel formatıyla birlikte aşağıda verilen iletişim adresine gönderilmesi gerekmektedir. 
 
6) Çalışmanın Açıklaması: Tasarımcı tarafından gerekli görüldüğü takdirde çalışmanın esin kaynakları ve simgelere ilişkin açıklama, çalışmayla beraber ayrı bir A4 kağıda yazılıp verilebilir. 
 
7) Çalışmaların İşaretlenmesi ve Gönderilmesi: Çalışmaların arkasına 6 rakam ve/veya harften oluşan rumuz ve sıra numarası yazılmalıdır. Katılım formu ve üzerinde rumuz yazılı CD, ağzı kapatılmış ayrı bir zarfla birlikte, aynı paket içerisine konulmalıdır. Zarfın üzerine de aynı 6 rakamve/veya harften oluşan rumuz yazılmalıdır. Çalışmalar, posta veya kargoda zarar görmeyecek  şekilde paketlenerek başvuru formu ile birlikte yarışma iletişim adresine  gönderilmeli ya da elden teslim edilmelidir. Posta-kargoda
meydana gelen gecikme  hasar ve kayıplardan TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ sorumlu tutulamaz.
 
8) Kullanım Hakkı:  Ödül alan yapıtlar,  TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ’nin ve Noterliklerin tanıtımı için hazırlanacak albüm, katalog, broşür, afiş ya da benzeri basılı yayınlar ile, tabela, totem ve kurumun uygun göreceği her türlü yayın ve tanıtım faaliyetlerinde  kullanılıp çoğaltılabilecektir. Katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir. Eserlerin daha önce hiçbir yarışmada kullanılmamış olması gerekmektedir. Yarışmaya gönderilen eserlerin tüm sorumluluğu katılımcıya aittir.
Katılım formunu imzalayan yarışmacılar, bu  şartnamenin tüm maddelerini kabul etmiş sayılırlar. Yarışmanın birincisini ve ödülleri jüri  üyeleri belirlerken logonun kullanımına, üzerinde değişiklik yapılmasına ya da yerine başka bir çalışma kullanılmasına Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu karar verir. Bu durumda eser sahibi ödül dışında herhangi bir hak talebinde bulunamaz.
 
 
 
 9) Yarışma iletişim adresi ve Sekreterya:         Türkiye Noterler Birliği Başkanlığı
Tele-faks  :  (0312) 218 80 00 Dahili: 1205/1206
Adres    :  Söğütözü Cad.No:4 Söğütözü Çankaya/Ankara
 
10) Yarışma Takvimi:
Son katılım tarihi    : 01 Kasım 2012 Saat: 17.00
Seçici kurul değerlendirme tarihi    : 06 Kasım 2012
Sonuçların ilanı    : 15 Kasım Ekim 2012
 
11) Ödüller:
Başarı Ödülü      : 20.000 TL
Mansiyon       : 5.000   TL
Mansiyon       : 5.000   TL 
Mansiyon                               : 5.000   TL
Mansiyon       : 5.000   TL
 
 
 
SEÇİCİ KURUL 
 
 Prof.Dr. Adnan TEPECİK,Başkent Üniversitesi,Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı, Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi
Prof.Dr. Uğurcan AKYÜZ,Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı, Grafik Bölümü Öğretim üyesi 

Doç. Çiğdem DEMİR,Gazi Üniversitesi,Güzel Sanatlar Fakültesi,Görsel İletişim Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi
 
Dr.Özlem ÖZKAL Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım Mimarlık Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi
 
Kurum Temsilcileri  :
 
Türkiye Noterler Birliği Onursal Başkanı  : Muhsin BİLGE
Türkiye Noterler Birliği Başkan Yardımcısı : Handan BAYKAM
Türkiye Noterler Birliği Sayman Üyesi    : Salih DEMİRKIR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin