Türkiye genelindeki 114 devlet üniversitesine NEF Bursu

burs
Öğrenci Bursu

Türkiye genelinde tüm devlet üniversitelerinde okuyan ve Nef Vakfı Yönetim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere uyan öğrencilerin eğitim hayatlarına, “Yüksek Eğitim Bursu”yla destek verilmektedir.

Bursiyerlerimiz arasında, her yıl o eğitim döneminde en başarılı olan öğrencimize de dönem sonunda 1.500 TL’lik “Üstün Başarı Bursu” verilmektedir.

Öğrenci Burslarının İşleyişi:

Türkiye genelindeki 114 devlet üniversitesine çağrı yaparak burs duyurusu yayınlanır,
Adaylarımız www.nefvakfi.org adresinden online olarak başvuru yapar,
Üniversitelerin ilettiği başvurular ve bireysel başvurular arasından ön eleme yapılır, asil ve yedek öğrenciler belirlenir,
İlk aşamadaki inceleme sonuçları olumlu olan adaylarımıza belirtmiş oldukları iletişim bilgilerinden ulaşılır ve Kasım ayı içerisinde ilgili evraklar istenir. Burs başvuru formunda beyan edilen bilgilerin doğruluğu teyit edilir.
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bilgilendirme yapılır. Eğitim öğretim dönemi başında burs işlemleri başlatılır,

Nef Vakfı burs başvuru koşulları nedir?
T.C. vatandaşı olmak,

Disiplin cezası ve adli sicil kaydının olmaması,

Devlet üniversitelerinde lisans bölümlerinde okuyor olmak (Ön lisans, Yüksek lisans, Doktora burs başvuru kapsamı dışındadır),

Burs süresince eğitime devam ediyor olmak,

Başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak ( kyk kredisi, Şehit ve Gazi çocukları, %40 ve üzeri engelli raporu olanlar ve devlet koruma ve bakım altında yetişen adaylar hariç)

Aile aylık gelirinin asgari düzeyde veya altında olması,

Aile üzerine araç ve gelir getiren tapu kaydı olmaması,

Ara sınıfta okuyan öğrenciler için genel başarı ortalamasının 4 üzerinden en az 2,0 olması ve bir üst sınıfa geçiş hakkına sahip olmak,

Üniversitelerin 1 ve 6.sınıf aralığında okuyor olmak (Hazırlık sınıfları başvuruya dahil değildir)

Sosyal sorumluluk çalışmalarına gönüllü katılım istemek ve sosyal sorumluluk bilincine sahip olmak

Burs miktarları her yıl Nef Vakfı Yönetim Kurulu tarafından belirlenmektedir. Sonuçlar açıklanırken burs miktarı bilgisi de verilmektedir.

Burslar 10 ay boyunca kesintisiz devam etmektedir.

İletişimin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için, güncel telefon numaranızı [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

www.nefvakfi.org adresimizde yer alan online burs başvuru formunu doldurarak, burs başvurusunun ilk aşamasını tamamlamış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin