Türkiye Geneli Öğrenciler arası 22 Mart Dünya Su Günü Resim Yarışması

Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesinde faaliyette bulunan Özel Lüleburgaz Doğa İlkokulu Müdürlüğü, Türkiye geneli resmî/özel tüm ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik, hayatımızda suyun önemini öğrencilere benimsetmek amacıyla, hayatımızda suyun önemi konulu “22 Mart Dünya Su Günü Resim Yarışması” düzenlemektedir.

YARIŞMANIN KONUSU
HAYATIMIZDA SUYUN ÖNEMİ

YARIŞMANIN AMACI
22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle “Hayatımızda Suyun Önemi” konulu resim yarışması ile konunun öneminin Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokullardaki öğrencilere benimsetilmesi ve genç nesillerin bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususların sağlamak, ayrıca dereceye girecek eserlerin Trakya Üniversitesinin ve Doğa Koleji’ nin katılacağı tüm sergi ve fuarlarda, eser sahibinin izni olmak kaydıyla sergilenerek su bilincinin öğrencilere ve vatandaşlara aktarılması amacıyla düzenlenmiştir.

YARIŞMA TAKVİMİ Başvuru 15 Mart 2019 tarihinde sona erecektir. Bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecektir. 18 Mart 2019 tarihinde dereceye giren öğrenciler Lüleburgaz Doğa Koleji sosyal medya hesabında açıklanacaktır.

KATILIM ŞARTLARI
• Anasınıfı, İlkokulların 1.2. 3. ve 4. Sınıflarındaki öğrenciler ile Ortaokul 5. 6. 7. ve 8. Sınıflardaki öğrenciler bu yarışmaya katılabileceklerdir.
• Resimler, 35 cm x 50 cm resim kâğıdına serbest boyama tekniği (kara kalem, kuru kalem, keçeli kalem, akrilik boya, yağlı boya, sulu boya vb.) ile yapılacaktır.
Bunların haricindeki, ölçü ve tekniklerle yapılacak olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Resimlerin arka yüzüne, öğrenci ve resim öğretmeninin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, ulaşılabilecek okul adresi ve okul telefonu mutlaka yazılacaktır.
• Resim, paspartu ve çerçeve yapılmadan, sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek gönderilmeli, ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecek olan posta ya da kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden Trakya Üniversitesi ve Doğa Koleji sorumlu olmayacaktır.
• Toplanan çalışmalar öğrencilere geri iade edilmeyecektir.

DEĞERLENDİRME
• Okul İdaresi, öğrenciler tarafından hazırlanan resimleri 15.03.2019 tarihine kadar Doğa Koleji Lüleburgaz Kampüsüne gönderecektir.
• Okul İdarelerince gönderilen resimler; Trakya Üniversitesi ve Doğa Koleji tarafından oluşturulacak Seçici Kurul değerlendirilecek, Türkiye genelindeki yarışma sonucunda Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul kademelerinde ayrı ayrı birinci, ikinci ve üçüncü olarak seçilecektir.

ÖDÜLLER
Anasınıfı
1. Ödülü: 500-TL.,
2. Ödülü: 250-TL.,
3. Ödülü: 150-TL.

İlkokul Kademesi
1. Ödülü: 500-TL,
2. Ödülü: 250-TL,
3. Ödülü: 150-TL.

Ortaokul Kademesi
1. Ödülü: 500-TL,
2. Ödülü: 250-TL,
3. Ödülü: 150-TL.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres: Lüleburgaz Doğa Koleji İstiklal Mah. Hükümet Cad. No:34 Lülebuıgaz/KIRKLARELİ
Tel: 0288 412 28 00