Türkiye Geneli Liseler Arası Mevlana Şiir Yarışması

Liseler Arası Mevlana Şiir Yarışması

DÜZENLEYEN
Bursa Osmangazi Belediyesi’nce, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği işbirliğiyle düzenlenmektedir.

AMACI VE KAPSAMI
Bizlere farklı gönül pencereleri açan büyük alimlerimiz, düşünürlerimiz eserleri ve felsefeleri ile bize emanettir. Onlara sahip çıktığımız, yaşattığımız sürece maneviyatı korunmuş güçlü bir toplum olarak ayakta kalabiliriz. Bu kapsamda çocuklarımıza Mevlana sevgisini aşılamak ve gönüllerindeki Mevlana’yı bulmak adına bu yarışmayı düzenlemekteyiz. Yarışma 81 ilde liseler arasında düzenlenmektedir.

KATILIM KOŞULLARI

1- Yarışmanın konusu Mevlana başlığı altında serbesttir.

2- Her yarışmacı yalnız 1 eserle yarışmaya katılabilir.

3- Daha önce ödül almış olanlar katılamaz.

4- Eser 3 A4 sayfasını geçmemelidir. (12 punto çift aralık ve Times New Roman karakteri kullanılacaktır)

5- Yarışmacılar sadece kendilerine ait eserlerle katılabilirler.

6- Yarışmaya katılacak eser daha önce başka bir yarışmada derece almamış olmalıdır.

7- Yarışmaya müracaatlar 17 Eylül 2018, tarihinden itibaren (word.,pdf. formatında) mevlanasiiryarismasi@osmangazi.bel.tr adresine e-posta yoluyla yapılacaktır.Başvuru sahibine alındı mesajı gönderilecektir. Alındı mesajı almayanlar bilgi İçin: 0224 270 70 42 numaralı telefona başvurabilirler.

8- Başvuru için Rumuz kullanılması gerekmektedir. Eserin üzerine yalnızca rumuz yazılacaktır.

9- Kimlik ve iletişim bilgilerini içeren başvuru formu aynı e-mailile ikinci bir dosya olarak gönderilecektir. Başvuru formuna ve gerekli bilgilere “Facebok/Mevlana Liselerarası Şiir Yarışması” sayfasından ulaşılabilir.

10- Yarışmanın son katılım tarihi 16 Kasım 2018, Cuma mesai bitimine kadardır.

11- Ödüller: Birinciye 5.000 TL, İkinciye 4.000 TL, Üçüncüye 3.000 TL ve Mansiyon için de 1.000 TL (3 adet mansiyon) ödül verilecektir.

12- Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması; Osmangazi Belediyesi’nce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği işbirliğiyle düzenlenmektedir.

13- Yarışmanın jüri üyeleri; Metin Önal MENGÜŞOĞLU, Prof. Dr. Yılmaz DAŞÇIOĞLU, Yrd. Doç. Dr. Saadettin EĞRİ, , Ercan YILMAZ ve Mustafa BAŞPINAR’dan oluşmaktadır.

YARIŞMA BAŞVURU FORMU
Yarışmacının:
• Adı ve Soyadı :
• Okulu :
• Sınıfı ve Numarası :
• Okulun Bulunduğu İl ve İlçe :
• Okul Telefonu :
• Danışman Öğretmenin Adı/
Soyadı Telefonu (Cep) :
• Şiirin Adı :
• Rumuz :