Türkiye Geneli 8. Sınıf Öğrencileri Arası NİF Matematik Yarışması

Matematik Yarışması
Matematik Yarışması

NİF Matematik Yarışması 2022 yılında Türkiye’deki resmi ve özel ortaokullara açık olarak Türkçe dilinde düzenlenecektedir. Yarışma organizasyonu, Türkiye’deki resmi ve özel ortaokulların 8. sınıf öğrencilerine yönelik olduğu için yöneltilecek olan sorular Milli Eğitim Bakanlığı Ortaokul Matematik dersi müfredatını kapsayacak şekilde hazırlanacaktır. Yarışma konulan LGS Matematik sınav konularıyla örtüşmektedir. Yarışma İki aşamada gerçekleştirilecektir. Çoktan seçmeli soruların sorulacağı birinci aşama sınavından sonra yarışmacıların sıralaması belirlenecektir. En yüksek puanı alan 6 okul ekibi final sınavına katılacak sorular aynı anda yarışma ekiplerine verilerek eşit sürede her doğru cevap eşit puanlanarak okul gruplan final sınavının sıralaması belirlenecektir.

Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar https://niluferborsaistanbulfenlisesi.meb.k12.tr web sayfasında yayınlanacaktır. Aynca yarışmacılara mail adresleri yolu ile bilgilendirmeler yapılacaktır.

Yarışma Sınavı:
1. Aşama Sınavı: Belirlenen tarih ve koşullarda, okulumuz Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi binasında yüz yüze olarak yapılacak, sınav sonucunda puan ve sıralamaların belirleneceği eleme sınavıdır. Bu sınavda katılımcılara 25 soru sorulacaktır. Sınav süresi öOdk.dır. Somlar 4’er puan değerindedir. Sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecek 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecektir.

2. Aşama Sınavı: 1. Aşama sınavda başarılı olan yarışmacıların belirlenen tarih ve koşullarda, okulumuz Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi binasında yüz yüze olarak yapılacağı ve sınav sonucunda, puanların, Türkiye sıralamalarının belirleneceği final sınavıdır.

KATILIM ŞARTLARI
Türkiye’deki resmi ve özel ortaokulların 8. sınıflarında öğrenci olmak.
Yarışmaya başvuracak öğrencinin; okulunun Matematik Zümre Öğretmenleri ve okul idaresi tarafından yarışmaya katılacak en çok 3 öğrenciden biri olarak belirlenmesi
Her okuldan bir takım katılabilmektedir. Yarışma takımları üçer (3) öğrenciden oluşacaktır.
Takım üyesi öğrenciler, yarıştıkları takımın adım taşıyan okulun öğrencisi olmak zorundadırlar.
Okulun belirlediği danışman matematik öğretmeni ile birlikte başvuruda bulunulması o Yarışmanın 1. Aşamasına başvuran katılımcıların konaklama, yol giderleri ve tüm masrafları kendilerine aittir. © 1.Aşama sınavına maksimum 500 öğrenci kabul edilecektir. Başvuran öğrenci sayısı 500’ün üstünde olur ise başvuru tarihi ve saati dikkate alınarak katılımcı sayısı 500 olarak belirlenecektir.
2. Aşama olan Final Yarışmasına katılmaya hak kazanan okulların 2 gece konaklama ve yemek giderleri
okulumuz aile birliği tarafından karşılanacaktır. Yol masrafları ve diğer özel giderler yarışmacılara aittir. 2. Aşama olan Final sınavına katılacak okul ekipleri için okulumuz bünyesinde bilgilendirici ve eğlenceli atölyeler yapılacaktır. Konaklamanın yapılacağı tarihler 13-14 Mayıs 2022 akşamlarıdır. 15 Mayıs 2022 günü için tarihi ve kültürel mekanları kapsayan bir Bursa turu planlanmıştır.

BAŞVURU
Okul müdürlüklerinin yarışmaya katılacak öğrencilerle ilgili istenilen bilgileri yukarıda verilen başvuru tarihleri arasında https://niluferborsaistanbulfenlisesi.meb.k12.tr/ adresinde yayınlanacak https://forms.gle/3YcmYQh6J2q9Zk5F8 formu doldurmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

sixteen + 19 =