Türkiye Fen ve Teknoloji Öğretmenleri 1. Paylaşım Toplantısı

Fen ve Teknoloji dersi öğretmenleri 22 Ocak 2012 tarihinde Ankara’da olacaklar. Kendi tabirleriyle, “Yıllarca Ankara’ya maç için, başvuru için, tayin için, üniversite için, sınav için, konser için, protesto için gittik. Bu sefer sadece paylaşmak için gidiyoruz!” diyorlar.

İlköğretim Fen ve Teknoloji öğretmenleri bilgi, birikim ve deneyim paylaşımlarının mesleki gelişimlerine katkı sağlaması amacı ile 22 Ocak 2012 Pazar günü 09:30-17:30 saatleri arasında Ankara Başkent Öğretmenevi’nde bir araya geliyorlar.

Tüm organizasyon ve finans maliyetinin öğretmenler tarafından karşılandığı Türkiye Fen ve Teknoloji Öğretmenleri 1. Paylaşım Toplantısı bu yönüyle bir ilk örnek. Toplantıda, her öğretmenin ortalama 5 sınıf ve 200 öğrenci ile paylaştığı pratik uygulama örnek ve çalışmalarının geniş bir ağ üzerinden tüm Türkiye’ye yayılması hedeflenmektedir. 

Türkiye’nin farklı illerinden 180’den fazla gönüllü öğretmenin kayıt yaptırdığı etkinliğe Prof. Dr. Ziya Selçuk, Prof.Dr. Ethem Derman, Doç. Dr. Nurdan Kalaycı, Dr. Ahmet Nuri Akay, Elgiz Henden, Fatih Gizligider, Mahmut Yılmaz, Mert Koçer, Fatih Akyüz ve Burcu Yeniceli, sunumları ile katılıyorlar. Paylaşım toplantısında, genç Fen ve Teknoloji öğretmenlerine, “Bir öğretmen çok şey değiştirebilir” anlayışından örnekler sergilenecek.

Detaylı bilgi almak için tıklayabilir ya da [email protected] adresinden Fatih Akyüz’e ulaşabilirsiniz.