Türkiye Evrimle Tanışıyor

 Merhabalar,

Evrim Ağacı olarak 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde, Türkiye’nin en büyük Evrimsel Biyoloji ekiplerinden biri haline gelmemiz sayesinde, Avrupa Evrimsel Biyoloji Cemiyeti (European Society of Evolutionary Biology: ESEB) tarafından akademik ve maddi olarak desteklenmeye ve Türkiye’de bilimin öğretilmesinin önünün açılması konusunda çalışmalarımızı hızlandırmaya başladık. Bu sebeple 2012-2013 eğitim-öğretim dönemi içerisinde Türkiye’de 5 büyük şehirde, 5 büyük eğitim etkinliği düzenleyeceğiz. …Bu etkinliklerimiz çeşitli üniversiteler ve devlet kurumları içerisinde gerçekleştirilecektir. Etkinlikler halka açık olacaktır. Ücret konusu etkinlikten etkinliğe değişebilecek olup, ücretli etkinlikler dahi cüzi miktarda olacak ve insanların haklarının yenmeden, katılımın garantilenmesini hedefleyecek miktarlarda olacaktır.

Etkinlikler süresince birçok farklı üniversite ve kurumla ortak olarak çalışacağız ve etkinliğin adına da yakışacak şekilde, ülkemizi bilim düşmanlarının veya konu hakkındaki cahil insanların uydurmalarından oluşan kuramlarla değil, bilimin 150 yıldır geliştirdiği, gerçek ve sarsılmaz Evrimsel Biyoloji bilimiyle, içeriğiyle ve detaylarıyla tanıştıracağız. Bu bilimin, kahvehanelerdeki sohbetlerle yürütülemeyeceğini, ancak akademik çalışmalarla değerlendirilebileceğini aktarmaya çalışacağız.

Bu etkinliğin ayaklarından biri İZMİR ilimizde olacak. Daha önce 2 defa geldiğimiz İzmir’e, 3. bir defa daha gelerek daha büyük kitlelere ulaşmak, daha çok insanımıza bilimi ulaştırmayı hedefliyoruz.

Etkinliğimizle ilgili detaylar önümüzdeki günlerde buradan duyurulacaktır. Etkinliğin günü ise şimdilik belirlenmiştir ve muhtemelen değişmeyecektir.

ANKARA 5 Ocak 2013, 09:30 – 6 Ocak 2013, 18:00

İZMİR 2 Şubat 2013, 09:00 – 3 Şubat 2013, 17:00

İlginiz için teşekkürler.
Evrim Ağacı Ekibi adına,
ÇMB