Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Bursu 2013

BURS BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME SÜRECİ

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, 2013-2014 öğretim yılında İstanbul’daki üniversitelerin edebiyat fakültelerinde okuyan veya edebiyat dergilerinde yazan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veriyor.

Burs başvuruları, önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da 01 Haziran – 30 Eylül tarihleri arasında Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin internet sitesi (www.tded.org.tr) adresinden temin edilecek formu eksiksiz doldurup [email protected]adresine ileterek yapılacaktır.  Ayrıca bizzat dernek merkezine de başvuruda bulunulabilir.

Adaylar başvuru formlarını sanal ortamda veya elden teslim ettikten sonra bilgilerinde herhangi bir değişiklik yapamazlar.

Başvuru form sahibi öğrenciler, burs komitesinin belirlediği tarihte Dernek merkezinde sözlü mülakata alınırlar.

Mülakata katılan öğrenciler “başarı” ve “ihtiyaç” kriterine göre değerlendirildikten sonra, burs almaya hak kazanan öğrencilerimizin isimleri sitemizde duyurulacaktır.

(BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ)

(“BURS BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME SÜRECİ” METNİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ)

Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencilerimizden Talep Edilen Belgeler:
1. Nüfus Cüzdan fotokopisi
2. İkametgâh belgesi
3. Cumhuriyet Savcılığı’ndan sabıka kaydı belgesi
4. Öğrenci belgesi / Transkript

Belgeleri eksik başvurular işleme alınmaz. Öngörülen sürede belgelerinin tamamı Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’ne ulaşmayan başvuru sahipleri, bursiyer adaylığından çıkartılır.

Bursiyer adaylarının belgeleri, başvurularındaki beyanları ile karşılaştırılır. Değerlendirmeye esas oluşturan beyana aykırı bilgiler incelenir ve gerekli görülen durumlarda aday süreç dışına çıkartılır. Bu tür adaylara burs verilmez. Mülakattan sonra burs almaya hak kazanan bir bursiyer, istenen belgelerden herhangi birinin eksik olması halinde burs verilecekler listesinden çıkartılır.

 

 

Adres: 
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği
Feshane Cad. No:3 34050 Eyüp-İstanbul
Tel: 0(212) 581 69 12 – 0(212) 581 61 72

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin