Türkiye-Birleşik Krallık “Çalıştay Düzenleme Desteği”

Türkiye ile Birleşik Krallık arasında bilimsel işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak başlatılan Kâtip Çelebi-Newton Fonu kapsamında British Council tarafından yürütülen Araştırmacı Bağlantıları (Researcher Links) Programı altında TÜBİTAK ve British Council tarafından desteklenecek olan Çalıştay Düzenleme Desteği çağrısı 6 Mayıs 2015 tarihinde açıldı.

Araştırmacı Bağlantıları programı Türkiye ve Birleşik Krallık’ta bulunan, kariyerinin başlangıcındaki akademisyen ve araştırmacıları bir araya getiren çalıştaylara finansal destek sağlanıyor. Bu çalıştaylar ile araştırmacıların kariyer fırsatlarının arttırılması ve işbirliğine yönelik bağlantıların kurulması amaçlanıyor. İki ülkeden iki ayrı araştırmacının koordine edeceği bu çalıştayların, belirli bir araştırma alanına veya disiplinlerarası bir çalışma konusuna yoğunlaşması bekleniyor.

Çalıştaylar için belirlenen öncelikli alanlar şu şekildedir:

Yaşamboyu Sağlık ve Refah
Tarım ve Gıda Güvenliği
Afet ve Acil Durum Yönetimi
Enerji ve İklim Değişikliği
Sosyal Bilimler

1 Kasım 2015-31 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenmesi beklenen çalıştaylar için yapılacak başvurular için son tarih 13 Temmuz 2015, saat 16:00 olarak belirlendi.

Başvurular doğrudan British Council web sayfasından online olarak yapılacaktır.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz:

Çağrıyla ilgili sorularınız için: Newtonfund@britishcouncil.org.tr ile temasa geçebilirsiniz.