TÜRKİYE ABC MATEMATİK YARIŞMASINDA EVRENSEL KOLEJ 8 ÖĞRENCİSİ İLE FİNALİST OLDU

matematik yarışması
matematik yarışması

TÜRKİYE ABC MATEMATİK YARIŞMASINDA EVRENSEL KOLEJ 8 ÖĞRENCİSİ İLE FİNALİST OLDU

ABC matematik yarışmasının hedef  kitlesi  5.sınıftan 12.sınıf düzeyine kadar olan öğrencilerdir. Ulusal çapta düzenlenen ABC matematik yarışması öğrencileri matematiğe teşvik etmeyi hedeflemektedir. Bu yarışmanın soruları TÜBİTAK Ulusal matematik olimpiyatlarına benzer olarak matematiğin Sayılar Teorisi, Geometri, Analiz Cebir ve Sonlu Matematik alt dallarından oluşup öğrencilerin analitik düşünme ve problem çözme yeteneklerinin gelişmesini amaçlamaktadır. Öğrencilerin birlikte interaktif fikir alışverişi yapabileceği, yarının sorunlarını çözecek genç ve parlak beyinlerin teşvik edileceği bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir.

matematik yarışması
matematik yarışması

Türkiye ABC Matematik Sınav Sonuçlarına Göre 8 Öğrencimiz Finalist olarak kendi kategorilerinde ilk 75 öğrenci arasına kalmışlardır.

FİNALİST OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ

ADI SOYADI OKULU Sınıfı FİNALİST
HALİL İBRAHİM KAYTAK EVRENSEL KOLEJ 8 FİNALİST
ÇAĞAN BERKAY ONURALP EVRENSEL KOLEJ 11 FİNALİST
DENİZ URKAN EVRENSEL KOLEJ 11 FİNALİST
DERYA BİLECİK EVRENSEL KOLEJ 11 FİNALİST
ÖMER DURUCAN EVRENSEL KOLEJ 8 FİNALİST
AHMET ERHAN AVCI EVRENSEL KOLEJ 11 FİNALİST
BERRİN AVCI EVRENSEL KOLEJ 6 FİNALİST
OĞUZHAN ÖZASALAN EVRENSEL KOLEJ 11 FİNALİST

Final Sınavı 6 Nisan’da belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleşecektir. 5’ten 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerin katılabildiği bu yarışmada gösterdikleri üstün başarıdan dolayı dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Cavit GÜRSOY ve Genel Müdürü Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Koordinatörü Bülent IŞIK kutlayarak başarılarının devamını diledi.