Türkiye 26. Zeka Oyunları Yarışması

Zeka Oyunları
Zeka Oyunları Yarışması

Yılın OYUN zamanları geldi! Türkiye Zeka Oyunları Yarışması 26. yılında, “Oyun 2021” adıyla pandemi koşullarına uygun, çevrim içi olarak hazır!

Okuma-yazma ve dört işlem becerisi olan herkesin katılabileceği Oyun 2021, yaş grubuna göre 5 kategoriden oluşuyor: minikler, çocuklar, gençler, yetişkinler ve emektarlar.

Oyun 2021’de bütün ailenize yer var!

 BEKLENEN AN GELDİ!

“OYUN” BAŞLADI!

Türkiye Zeka Oyunları Yarışması “OYUN 2021” 26. yaşında!

İnsanların düşünme ve problem çözme becerilerini arttırmaya katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Zeka Vakfı tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Zeka Oyunları Yarışması “OYUN 2021” 26. senesinde pandemi koşullarına uygun olarak düzenleniyor.

Bu sene de yarışma herkese açık!

Yaş ve eğitim sınırlaması olmadan, okuma yazma ve matematikte dört işlem becerisine sahip olan herkesin katılabildiği yarışma Eleme Sınavı, Yarı Final Sınavı ve Final Sınavı olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor.

26 yıldır aralıksız yapılan Türkiye Zeka Oyunları Yarışması 5 kategoride yapılıyor.

“Minikler”, “Çocuklar”, “Gençler”, “Yetişkinler” ve “Emektarlar” kategorilerinden oluşan yarışmada sözel, sayısal, görsel ve mantık alanlarında orijinal zekâ soruları yer alıyor.

Başarı madalyaları, belgeleri ve şeref kürsüsünde yer alma…

Yarışma sonunda her kategoride ilk 5 dereceye girenlere TZV Başarı Madalyası verilecek. Ayrıca; Yarı Final ve Final Sınavı’na katılım hakkı kazananlara Başarı Belgesi, Eleme Sınavı’ na katılanlara Katılım Belgesi verilecek. Her kategoride ilk 10 dereceye girenler TZV yarışma sayfasında “Şeref Kürsüsü”nde ilan edilecek ve sürekli saklanacaktır.

Bu Tarihler Önemli!

“Oyun 2021” için kayıtlar, 8 Şubat 2021 tarihinde başlayacak; 28 Mart 2021 saat 23:59’a kadar devam edecektir.

Eleme Sınavı ise 8 Şubat-29 Mart 2021 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. 24 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan Yarı Final Sınavı’ndan sonra 29 Mayıs 2021 tarihinde Final Sınavı yapılacaktır. Yarışma, derece alanlara ödüllerinin verilmesi ile son bulacaktır.

Yarışma soruları Emrehan Halıcı’dan, evlerden OYUN’a katılmak sizlerden…

Yarışmanın soruları her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanıyor. Halıcı, ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da zorlayıcı ve yaratıcı zekâ soruları ve oyunlarıyla tanınıyor.

Pandemi nedeniyle hayatın akışının değiştiği, eski alışkanlıklarımızın büyük bir kısmını gerçekleştiremediğimiz bu günlerde herkesi beyni için vakit ayırmaya ve zihin egzersizleri yapmaya davet ediyoruz.

“Çık dışarıya oynayalım.” diyene kadar, evlerde OYUN’a devam!

Detaylı Bilgi için: 0312 210 00 20

oyun.tzv.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin