Türkiye 24. Zeka Oyunları Yarışması Kayıtları Başladı

Zeka Oyunları

Türkiye Zeka Vakfı, MEB, ODTÜ ve Tübitak destekleriyle düzenlediğimiz Türkiye 24. Zeka Oyunları Yarışması kayıtları başladı.

Türkiye Zeka Vakfı olarak her yıl, her yaştan, her kesimden, düşünen ve sorgulayan bireyleri bu oyunla bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. İnsanlarımızın düşünme becerilerini geliştirmeyi, çevrelerini daha iyi algılayabilmelerini ve sorunlar karşısında daha nitelikli çözümler üretme yeteneklerini arttırmayı hedefleyen Türkiye Zekâ Oyunları Yarışması, düşünen ve üreten bireylerle “Bilgi Toplumu” olma yolunda yaptığımız önemli bir etkinlik. OYUN 2019’a yaş ve eğitim sınırlaması olmadan, okuma yazma ve matematikte dört işlem becerisine sahip olan herkes katılabiliyor.

İnsanlarımızın düşünme ve problem çözme becerilerini artırmaya katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Zeka Vakfı tarafından her yıl düzenlenen “Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2019” 24. yaşında.

Türkiye İş Bankası ve Türk Hava Yollarıana sponsorluğuyla gerçekleştirilen; Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK tarafından desteklenen OYUN 2019’a yaş ve eğitim sınırlaması olmadan, okuma yazma ve matematikte dört işlem becerisine sahip olan herkes katılabiliyor.

Minikler, Çocuklar, Gençler, Yetişkinler, Emektarlar…

Her yaştan katılımcı tarafından merakla beklenen yarışma 5 kategoride (Minikler: 6-7-8 yaş, Çocuklar: 9-13 yaş, Gençler: 14-18 yaş, Yetişkinler: 19-49 yaş arası ve Emektarlar: 50 yaş ve üstü) düzenlenmektedir.

“Oyun 2019” Türkiye 24. Zeka Oyunları Yarışması Eleme Sınavı 14 Ocak -26 Şubat 2019 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. 22 Mart-25 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Yarı Final Sınavından sonra 21 Nisan 2019 günüAnkara’da yapılacak Final Sınavı ve Ödül Töreni ile son bulacaktır.

Bilenler Bilir, TZV OYUN Yarışmaları Bir Gelenektir…

Geniş katılımcı yelpazesiyle her yaşa ve her mesleğe hitap eden ve alanında ülkemizin en uzun soluklu  yarışması olan Oyun 2019; Eleme, Yarı Final ve Final sınavları 4’ü ortak olmak üzere toplam 10 sorudan oluşuyor. Sözel, sayısal, görsel ve mantık alanlarında orijinal zekâ sorularının yer aldığı yarışmanın soruları her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanıyor. Halıcı ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da zorlayıcı ve yaratıcı zekâ soruları ve oyunlarıyla tanınıyor. Yarışmanın soru kontrol ve itiraz kurulları yurt içinde ve yurt dışında bu alanda üstün başarılar göstermiş olan isimlerden oluşuyor.

Yarışmaya olan ilgi her yıl katlanarak arttı, rekora ulaştı!

OYUN 2017’de 29.584 kayıt alan yarışma, OYUN 2018’de her ilin katılımıyla toplamda 38.131 kayıt ile rekora ulaştı.

5 Kategoride Toplam Ödül 30.000TL…

Her kategoride ilk 3 yarışmacının ödüllendirildiği Türkiye 24. Zeka Oyunları Yarışması’nda toplam ödül 30.000 TL!

Yarışma sonunda her kategorinin birincisine 3.000, ikincisine 2.000, üçüncüsüne 1.000’er TL ödül verilecektir. Ayrıca; Final Sınavına katılım hakkı kazananlara Başarı Belgesi, Yarı Final Sınavına katılım hakkı kazananlara Başarı Belgesi (elektronik)Eleme Sınavına katılanlara Katılım Belgesi (elektronik) verilecektir.

Ön eleme sınavı ve kayıtlar 14 Ocak 2019 Pazartesi günü TZV internet sitesi (www.tzv.org.tr) üzerinden online olarak başlayacak ve 26 Şubat’a kadar devam edecektir. Yarışmaya kayıt olan katılımcılar bu süreler içinde www.tzv.org.tr üzerinden soruları yanıtlayabilecekler.

oyun.tzv.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin