Türkiye 19.Zeka Oyunları Yarışması

TÜRKİYE 19. ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI

TÜRKİYE ZEKA VAKFI · MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI · ODTÜ · TOBB · TÜBİTAK

Türkiye Zeka Vakfı’nın 19 yıldır düzenlediği Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2014 14 Eylül 2014′te başladı. Yaş, cinsiyet ve eğitim gibi sınırlamalar olmadan zekâsına güvenen herkesin katılabildiği yarışma üç aşamadan oluşuyor: Eleme sınavı, yarı final ve final. Katılımın ücretsiz olduğu OYUN 2014’ün her aşamasında sorular, her yıl olduğu gibi Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanıyor.

Koşullar

Yarışma, yaş, tahsil vb. sınırlamalar olmadan herkese açıktır. Yarışmanın tüm aşamaları ücretsizdir. Değerlendirmeler 14 yaş altı (2001 ve sonraki yıllarda doğanlar), 14-21 yaş arası (1993-2000 yıllarında doğanlar) ve 21 yaş üstü (1992 ve önceki yıllarda doğanlar) olmak üzere toplam üç kategoride yapılacaktır.

Soruları herhangi bir süre kısıtlaması olmadan tek başınıza çözünüz.

Cevaplarınızı en geç 17 Ekim 2014 Cuma günü postayla, faksla veya TZV web sitesindeki (www.tzv.org.tr) cevap formunu doldurarak vakfımıza ulaştırınız.

Yarışmaya TZV web sitesi üzerinden katılanlar, soruları cevapladıktan sonra, süre bitimine kadar kaldığı yerden devam edebilir veya cevaplarını değiştirebilir. Yarışmacı sınav bitiminden sonra hangi sorudan kaç puan aldığını aynı adresten görebilir.

Eleme ve Yarı Final sınav sonuçları TZV web sitesinde yayınlanacak, başarılı olan yarışmacıların davet mektupları internet yoluyla ulaştırılacaktır.

Final sınavına her kategoriden 8 kişi olmak üzere toplam 24 yarışmacı katılacaktır.

Final sınavına katılan tüm yarışmacılara katılım belgesi, her kategorinin ilk üç derecesine şilt ve her kategorinin birincisine üçer Cumhuriyet altını verilecektir.

Yarışmadaki her türlü soru, oyun ve fikre ait telif hakları Türkiye Zeka Vakfı’na aittir. Yazılı izin alınmadan alıntı ya da uyarlama yapılamaz.

Türkiye Zeka Oyunları Yarışmalarında soruların çözümleri açıklanmamaktadır.

Türkiye Zeka Vakfı yarışma koşullarında ve takviminde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Yarışmaya katılanlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

 

TAKVİM

SINAV

AÇIKLAMA

TARİH

Eleme Sınavı

Eleme Sınavı 14 Eylül 2014 Pazar gününden itibaren TZV web sitesinde, gazeteler ve dergilerde yayınlanmaya başlayacaktır. Cevaplar en geç 17 Ekim 2014 Cuma günü postayla, faksla, TZV web sitesi üzerinden veya elden vakfımıza teslim edilmiş olmalıdır.

14 Eylül 2014 Pazar

17 Ekim 2014 Cuma

Yarı Final Sınavı

15 Kasım 2014 Cumartesi günü 13:00 – 15:00saatleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya’da yapılacaktır.

15 Kasım 2014 Cumartesi

Final Sınavı ve Ödül Töreni

Final Sınavı 20 Aralık 2014 Cumartesi günü 13:00 – 15:00 saatleri arasında, ödül töreni ise aynı gün saat 19:00’da Ankara’da yapılacaktır.

20 Aralık 2014 Cumartesi

AMAÇ

Türkiye Zeka Oyunları Yarışmasının amacı; her yaştaki insanımızın düşünme, mantık yürütme ve problem çözme alışkanlıklarını ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunmaktır.

Başvuru Formu