“Türkçeyi Çözüyorum, Matematiği Okuyorum” eTwinning Projemiz

Proje Afişimiz

Alaplı İMKB MTAL olarak 10 öğrencilik eTwinning ekibimizle mart ayı itibatıyla yeni bir projeye başladık.
Kurucularından olduğum “Türkçeyi Çözüyorum, Matematiği Okuyorum” adlı projemizde 5 farklı ilden 7 öğretmen ve 38 öğrenciyle yola çıktık.

Twinspace Ana Sayfamız İçin Tıklayınız.

Türk dili ve yaratıcı dramanın zenginliklerinden faydalanarak öğrencilerimizde matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmeyi hedefledik. Çalışmalarımızı 3 aşamada yürütmek üzere planladık.

Anket, afiş, logo gibi proje giriş çalışmalarını tamamladıktan sonra takımlara ayrılarak 1. aşamada problem seçtik ve çözdük, matematikle ilgili çeşitli etkinlikler yaptık. 2. aşamada hikaye edebi türüyle ilgili çeşitli çalışmalar yaptıktan sonra çözdüğümüz problemlerle ilişkili, hayallerimizi kelimelere döktüğümüz ortak bir hikaye oluşturduk. 3. aşamamızda ise yaratıcı dramayla ilgili farkındalık çalışmaları ve alıştırmalar yapıp ardından ortak hikayemizin vücut bulduğu ortak bir canlandırma çalışması yaparak bir kısa film oluşturuyoruz.

Sonuna doğru yaklaştığımız projemizde tüm bu etkinlikler neticesinde, öğrencilerimizin en başta verilen matematik problemini tam anlamıyla kavramalarını, matematiğe dair önyargılarını kırmalarını, Türkçenin zenginliklerini kavramalarını, yaratıcı drama sayesinde özgüvenlerinin artmasını, öğrendikleri web 2.0 araçlarını derslerinde de kullanmalarını bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 − 14 =