Türkçe Hikaye Yarışması

Hikaye Yarışması
Hikaye Yarışması

Türkçe Hikaye Yarışması

Hikayenizi sweek.com‘a yükleyin ve yarışmaya katılın!

Sweek sadece Türkiye’ye özel ikinci bir yarışma düzenliyor! Hem de hiçbir kategori, konu sınırlaması olmadan İstediğin kategoride, istediğin hikayeyi yazabilir ve ülkenin en iyisi olma fırsatını yakalayabilirsin. Okuyucularını yarattığın “o” sınırları olmayan fantezi dünyasına götürebilir ve kahramanlarının maceralarına eşlik etmelerini etmelerini sağlayabilirsin. İstersen de epik bir aşk hikayesi anlatarak onların yüreklerine dokunabilirsin. Tüm türlerden, tüm formlardan, kurgu veya kurgu olmayan hikayelerinizi okumak için sabırsızlanıyoruz!

Ünlü ingiliz yazar Samuel Johnson yazı için olan tutkusunu “Yazmak için yaşadım, yaşamak için yazdım.” Sözüyle anlatır. Eğer sen de “Yazmak için yaşıyorum, yaşamak için yazıyorum.” diyorsan #yazıyorumşuhayatta etiketiyle birlikte 3.000 kelimeden uzun olmayan hikayeni Sweek’e yükleyerek yarışmaya katılabilirsin!


LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Bir diğer sürpriz ise genç yeteneklere! Lise öğrencisi olup edebiyata, yazıya, hikaye anlatıcılığına gönül veren 18 yaş altı genç yazarlar için de ayrı bir jüri özel ödülü mevcut! Bu kategoride yarışmaya katılmak isteyen tüm lise öğrencilerinin eğitim gördükleri lisenin ismini ve şehrini hikayelerinin açıklama bölümünde belirtmesi gerekmektedir. Hikayenize #yazıyorumşuhayatta etiketini de eklemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Not: 18 yaş altı genç yetenekler jüri özel ödülü kategorisinde değerlendirilecek olan tüm lise öğrencileri aynı zamanda diğer ödülleri kazanma şansına da sahiptirler.

“Sweek Lise Elçisi” olarak liseni temsil etmek ve en iyi 5 lise temsilcisinden birisi olma fırsatını kazanmak ister misin? Cevabın kocaman bir “EVET” ise hiç beklemeden aşağıdaki formu doldur ve aramıza katıl!

Not: Yarışma sonunda belirlenecek olan en iyi 5 lise temsilcisi sürpriz hediyelerle ödüllendirileceklerdir.

BAŞVURU SÜRESİ

10 Mayıs – 20 Haziran

4 Temmuz – Kazananların Açıklanması

Ödüller

En popüler hikaye ödülü: 250 ₺
Birincilik ödülü: 250 ₺
İkincilik ödülü: 200₺
Üçüncülük ödülü: 150₺
Jüri özel ödülü: 250 ₺

BAŞVURU ŞARTLARI

Yarışmaya katılmak için 14 yaşından büyük olmanız gereklidir. Daha küçük yazarların ailelerinden izin almaları gerekmektedir.

Hikayenizi yalnızca Türkçe yazabilirsiniz.

Kelime sınırı: 3.000 kelimedir.

Hikayeye #yazıyorumşuhayatta etiketi eklenmiş olmalıdır

Hikayenin yarışma başlangıç tarihinden itibaren Sweek’e yüklenmiş olması gerekmektedir.

Hikaye katılımcı tarafından yazılmış olmalıdır. İsterseniz bir arkadaşınızla da yazabilirsiniz ancak kazandığınız takdirde ödül paylaşılacaktır. Hikaye başına sadece bir ödül verilmektedir.

Yarışma şartlarına uyduğunuz sürece istediğiniz sayıda hikaye ile yarışmaya katılabilirsiniz

Popülerlik ödülü takipçi sayısına bağlıdır. Sahte hesaplar yarışmaya katılamaz. Yarışma başlangıç tarihinden önce yüklenen hikayeler bu kategoride yarışamaz.

Popülerlik ödülü 3 Temmuz 23:59 (UTC+03:00) itibarıyla en çok takipçi kazanan hikayeye verilecektir.

Sahte hesapların tespit edilmesi halinde yarışmacılar önce uyarılacak, durum devam ettiği takdirde ise yarışmadan diskalifiye edileceklerdir.

Hikayenizin yeni yazılmış olmasına gerek yoktur. Sweek’e yeni yüklenmiş olması yeterlidir.

Hikayeniz 20 Haziran 23:59’a kadar Sweek’e yüklenmiş ve bitmiş olmalıdır.

Hikayenizi istediğiniz her tür ve konudan yazabilirsiniz. #yazıyorumşuhayatta hikaye yarışmamız dahilinde hiçbir tür ve konu sınırlaması yoktur.

Ödüller kazananların istediği bir online mağazadan hediye çeki olarak verilecektir. Hediye çekleri temin edilemediği takdirde ödüller kazanan kullanıcılarımıza para transferi olarak gönderilecektir.

Detay ve Başvuru Sayfası için Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin