Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri 2024

Türkan Saylan
Türkan Saylan

Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından her yıl düzenlenen bir ödül törenidir. Ödüller, 2010 yılında vefat eden Türk tıp doktoru, akademisyen, yazar ve eğitimci Prof. Dr. Türkan Saylan’ın anısına verilmektedir.

Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından, Prof. Dr. Türkan Saylan adına 2011’den bu yana her yıl düzenlenen “Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri” öykü dalında sahibini arıyor!

Yarışmaya seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları dışında; 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkçe yazılmış ve bir yayınevince 1 Ocak-31 Aralık 2023 tarihleri arasında yayımlanmış sadece bir öykü kitabı ile katılabilir.

Ödüle aday olacak eser sahipleri, en geç 23 Şubat 2024 tarihine kadar Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin aşağıdaki adresine öz geçmiş ve iletişim bilgileri (adres, telefon, e-posta adresi) ile birlikte kitabın sekiz nüshasını teslim etmelidir.

Son başvuru tarihinden sonra teslim edilen kitaplar, değerlendirmeye alınmayacaktır.

Seçici kurul gerek görürse sonucun açıklanmasından önce bir finalist listesi ilan edilebilir.

Ödül töreni, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın aramızdan ayrılışının yıl dönümünde gerçekleştirilecektir. Yarışmaya kitaplarını gönderen eser sahipleri, bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

Ödül: 15.000 TL

0212 252 44 33 / 5
iletisim@cydd.org.tr
Evliya Çelebi Mah. Şimal Sokak No.10, Şişhane – Beyoğlu / İstanbul

https://www.cydd.org.tr