Türk Ocakları 9. Geleneksel Şiir Yarışması

Vatan sevgisi ödüllendirilecek

Türk Ocakları Bolu Şubesi; Vatan Sevgisi, Bayrak Sevgisi, Türklük Bilinci ve Kahraman Gazi ve Şehitlerimiz konulu şiir yarışması düzenliyor. Yarışma, lise ve ortaokul öğrencileri arasında yapılacak. Başvurunun 15 Mayıs’ta sona ereceği yarışmanın şartnamesini ise öğrenciler okullarından ve Türk Ocakları Bolu Şubesi’nden edinebilecekler.
Türk Ocakları Bolu Şubesi sosyal, sağlık, kültürel ve eğitim faaliyetlerine bir yenisini daha ekliyor. Türk Ocakları Bolu Şubesi; Vatan Sevgisi, Bayrak Sevgisi, Türklük Bilinci ve Kahraman Gazi ve Şehitlerimiz konulu şiir yarışması düzenliyor.

9. Geleneksel Şiir Yarışması adı ile organize edilen yarışma lise ve ortaokul öğrencileri arasında olmak üzere 2 grupta yapılacak.

Lise öğrencilerinin katılabileceği 1. Grupta şiiri dereceye giren öğrenciler arasında Eriman Topbaş anısına birinciye 400 lira, Ünal Gül anısına ikinciye 200 lira ve Rahmi Aktaş anısına üçüncüye 100 lira para ödülü verilecek.

2. grupta yarışmaya girecek olan ortaokul öğrencilerinden şiiri birinci olan öğrenciye Şirin Eroğlu anısına 400 lira, ikinciye İbrahim Kuyupınar anısına 200 lira ve üçüncüye de Zeki Bük anısına 100 lira para ödülü verilecek. Yarışmanın her iki grubunda 3’er adet de mansiyon ödülü verilecek.

9. Geleneksel Şiir Yarışması’nın ödül töreni ise 27 Mayıs tarihinde Ticaret ve Sanayi Odası’nın Konferans Salonu’nda saat 18.00’de olacak. Yarışmaya katılmak isteyen lise ve ortaokul öğrencileri yarışmanın şartlarını okullarından ve İzzet Baysal Caddesi Tabaklar Hamamı karşısı No: 76 Kat 2 daire 3 adresinde bulunan Türk Ocakları Bolu Şubesi’nden edinebilecek.