Türk Hava Yolları Bilim Elçileri Zirvesi

Türk Hava Yolları Bilim Elçileri Zirvesi
Dünya çapında çeşitli başarılara imza atmış bilim insanlarımızı ülkemize ve dünyaya tanıtmak, bilimi yaygınlaştırmak, teşvik etmek ve bilim iklimi/ekosistemi oluşturmak amacıyla 6 yıldır düzenlenmekte olan Türk Hava Yolları Bilim Elçileri Zirvesi Almanya, Amerika, Avustralya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Japonya, Kanada, Güney Kore ve Singapur gibi birçok ülkeden dünyaca ünlü bilim insanlarının konuk olarak yer alacağı zirve; bilime yönelmek isteyen gençleri ve ilgili akademisyenleri bol etkileşimli ortamda bir araya getirecektir.

Her geçen yıl artan kalitesi ve genişleyen kapsamıyla ülkemiz gençleri ve bilim insanları arasında sağlam bir köprü oluşturan Bilim Elçileri Zirvesine geçtiğimiz yıl Türk Hava Yolları isim sponsoru olmuştur. THY Bilim Elçileri Zirvesi, bilimi tüm ayrıntılarıyla ele almak amacıyla yedinci kez Mayıs 2019’da organize edilecektir.

Almanya, Amerika, Avustralya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Japonya, Kanada, Güney Kore ve Singapur gibi birçok ülkeden dünyaca ünlü bilim insanlarının konuk olarak yer alacağı zirve; bilime yönelmek isteyen gençleri ve ilgili akademisyenleri bol etkileşimli ortamda bir araya getirecektir.

Bu yılki temasını “Bilim Elçiliği” olarak şekillendiren Bilim Elçileri Derneği, bilime elçi olmak idealini seçkin isimleri örnek göstererek ortaya koyacaktır. Bilime olan ilgiyi artırarak, ülke çapında bir bilim kültürü oluşturmak ve bilgiyi yalnızca tüketen değil üreten bir toplum inşa etmek hedeflenmektir.

Zirveye yurt dışından katılacak olan bilim insanlarının yanı sıra, daha önce yurt dışında çalışmalar yapmış ve şu an ülkemizde bulunan üst düzey yönetici ve akademisyenler de konuk olacaktır. Ufuk açan başarı öykülerinin gençlere aktarılması gerektiğine inanan Bilim Elçileri Derneği, “Beyin Göçü Değil Beyin Gücü” sloganından yola çıkmış ve bu bağlamda yurt dışında yapılan çalışmaları ülkemize ve ülkemiz gençlerine aktararak bilimi sevdirmeyi öncelemiştir.

4 – 5 Mayıs 2019
Sabancı Kongre Merkezi
Sabancı Üniversitesi/Tuzla Kampüsü