TÜRK EĞİTİM VAKFI İHTİYAÇ BURSLARI BAŞVURUSU

Form kayıt ve çıktı işlemleri ile ilgili her türlü sorun için yurticiburs@tev.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

Başvuru Formunu Daha Önce Doldurduysanız Tekrar Yazdırmak İçin Tıklayınız.

Vicdani Yükümlülük Belgesini Tekrar Yazdırmak İçin Tıklayınız.

Türk Eğitim Vakfı, Atatürk İlke ve Devrimleri ne bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, Üniversite öğrencilerine, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine burslar vermektedir.

Burslara başvuru tarihi üniversiteler için 1-31 Ekim, meslek liseleri için 1-15 Ekim’dir.

Formun yazıcıdan çıktısı alınıp eksikleri tamamlanarak (imza, fotoğraf vb.) ek istenilen belgelerle birlikte öğretim kurumuna teslim edilecektir. Formu öğretim kurumuna teslim etmeyen öğrenci başvuru yapmış sayılmayacak, bu belgeleri doğrudan Vakıf Merkezine gönderenlerin belgeleri işleme konulmayacaktır. Seçimler öğretim kurumları tarafından oluşturulacak burs komisyonları tarafından yapılacaktır.

Bu formlar burs kontenjanı ayrılan öğretim kurumları için geçerlidir. Kontenjan ayrılan öğretim kurumları web sayfamızda aktif konumdadır. Burs kontenjanı olmayan öğretim kurumları ise aktif değildir, form doldurulamaz. Kontenjan ayrılmayan öğretim kurumlarında okuyan öğrencilerin formu doldurmasının geçerliliği yoktur.

Eklenecek belgelerin eksik olması, soruların boş bırakılması, net ve açık bir dille yanıt verilmemesi, imzalanmaması elenme nedenidir.

Halen bir başka kurumdan burs alanlar TEV bursuna başvuramaz. Sadece harç kredisi ve öğrenim kredisi alınabilir. Bursumuza başvuru sırasında başka yerden burs almayan ancak bursumuz çıktıktan sonra başka yerden de burs çıkan, derhal diğerlerini iptal ettirmelidir.

Bursun Ödenmesi :
 
Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak, en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Haziran arası (9 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.
 
Bursun Kesilmesi:
 
Burs, her ders yılı sonunda başarılı olduğu belgelenen öğrenciye, normal öğrenim süresi boyunca verilir. Normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencinin bursu Haziran ayı sonunda kesilir.
 
Vicdani Yükümlülük:
 
Öğrenimini tamamlayan her burslu, TEV’ce kendisine yapılan ödemeler tutarını, hayata atıldıktan sonra ödemeyi ve en az kendisi gibi bir başka öğrencinin yetişmesi için TEV aracılığı ile burs vermeyi ya da başkasının TEV’e bağış yapmasını sağlamayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.
 
Formu Doldurmaya Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler:
 
“TEV Burs Başvuru Formu”nu farklı zamanlarda doldurmaya devam etme imkanı bulunmamaktadır. Bu nedenle aşağıdaki hususları formu doldurmaya başlamadan önce bildiğinizden emin olunuz ve gerekli hazırlıkları önceden yaptıktan sonra formu doldurmaya başlayınız.

– Öğrencilerin Halk Bankası, Vakıflar Bankası veya Yapı Kredi Bankasından bankamatik hesabı açtırmaları gerekmektedir. Hesap numarasının öğrencinin adına olması, doğru olarak yazılması, hesap numarasını gösteren bankamatik kartının (önlü-arkalı) ya da hesap cüzdanının fotokopisinin forma eklenmesi gerekmektedir. (Hesap numarası bildirmemek, başkasının adına ya da yanlış hesap numarası bildirmek elenme ve burs bağlanmışsa kesilme nedenidir. Yanlış bildirimden doğacak sonuçların sorumluluğu öğrenciye aittir.)

– Başvuru Formunda doldurulması zorunlu alanlardan biri de adayın, anne ve babasının T.C Kimlik Numarası’dır. Bu nedenle T.C Kimlik Numaralarının bilinmesi gerekmektedir. (TC Kimlik numaralarından gerektiğinde Maliye Bakanlığından öğrencinin ailesiyle ilgili bilgiler istenebilecektir.)

– Bursiyerlerle yazışmalar ve duyurular genellikle e-posta adresinden yapılacağından e-posta adresi zorunludur. Öğrenci e-posta adresine sahip değilse, formu doldurmaya başlamadan önce almalı ve formda yazmalıdır. Başvuru sonrasında e-postasını sık sık takip etmeli bildirilerden haberdar olmalıdır.
 
Ek Açıklamalar
 
Formu bir kez doldurma imkanınız bulunmaktadır. Bu nedenle çok dikkatli ve doğru bir şekilde doldurunuz.

Formda hata yaptığınız takdirde kağıt çıktısı üzerinde çizip doğrusunu kalemle yanına yazabilirsiniz. Düzeltme yapıldığı takdirde “Düzeltmeler tarafımdan yapılmıştır” ifadesini yazıp, yanını imzalayınız.
Online Burs Başvurusu hakkındaki sorularınız için bize 0212-318 68 08 nolu telefondan ulaşabilir veya tev@tev.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tüm form alanları BÜYÜK HARFLERLE doldurulmalıdır. (Sadece e-mail alanı küçük harflerle doldurulmalıdır.)