Türk Dünyası Eğitim Araştırmaları Kongresi 2016

Değerli Bilim İnsanları;

Türk Dünyası Eğitim Araştırmaları Kongresi (TudeaCongress), Azerbaycan Üniversitesi ve InMaR Akademi Yayıncılık işbirliği ile Bursa’da yapılacaktır. Sizleri 14-16 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Kongreye davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Türk Dünyası Eğitim Araştırmaları Kongresi’nin ana teması; “Türk Dünyası Eğitim Problemleri ve Hal Çareleri” olarak belirlenmiştir.

Kongrede; Türk Dünyası akademisyenlerinin çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamak, Türk devletleri arasında ortak çalışma ortamı oluşturmak amaçlanmıştır. Kongrede özellikle eğitimin her alanındaki sorunlar, gelişmeler ve değişmeler ile ilgili müşterek bir çalışma ortamı oluşturmak hedeflenmektedir.

Konge kapsamında ORDİKAD ile birlikte “Ortak Dilimizi Kullanan İpek Yolu Kadınları” isimli geniş bir çalıştay yapılacaktır.

Kongrede kabul edilen bildirilerin özetleri kongre özet kitabında yayınlanacak, bildirilerin tam metinleri SSCI taranan dergilere Makale olarak gönderilecektir.

Diğer bildiriler ve SSCI taranan dergilerde yayınlanamayan tam metin bildiriler kongreyi destekleyen uluslararası hakemli dergilerde hakem süreci tamamlandıktan sonra DOI numarası verilerek ÜCRETSİZ olarak yayınlanacaktır.

Kongre Düzenleme Kurulu