Türk Dil Kurumu Eğitim Bursları

1- Kurumumuz çalışma alanına giren konularla ilgili, üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerine, Türkiye sıralamasında ilk 3000 kişi arasında olan lisans öğrencilerine burs verilecektir.

2- Bursa başvuracak öğrencilerin, 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanunun 2. maddesi ile bu Kanuna göre çıkarılan Burs Yönetmeliğinin 9. maddesinde belirtilen “Burs verilmeyecek öğrenciler” arasında yer almaması gerekmektedir.

3- Burs başvurusunda bulunan öğrencilerin aşağıda istenen belgeleri, isim, adres, imza, telefon numarası gibi bilgilerin de tam olarak yer aldığı başvuru formuna ekleyerek “Türk Dil Kurumu Başkanlığı Atatürk Bulvarı No. 217 Kavaklıdere- ANKARA” adresine en geç 30 Ekim 2012 tarihine kadar posta ile veya elden iletmeleri gerekmektedir:

a) Başvuru formu
b) Nüfus cüzdanı fotokopisi
c) Özgeçmiş (ailesinin ekonomik ve sosyal yapısı, geçinme durumları belirtilerek)

4- Başvurular 31 Ekim 2012 tarihine kadar yapılacaktır. Türk Dil Kurumu Başkanlığının oluşturacağı bir seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucu seçilen öğrencilere 2013 Ocak ayından itibaren aylık burs ödemeleri başlayacaktır. Ödemeler 12 ay sürecektir.

5- Hâlen Kurumumuzdan burs almak ta olan lisans öğrencileri bursunun devamı için talep dilekçesi, başarı durumlarını gösteren not dökümleri (transkript), yeni öğretim yılında öğrenci olduğunu gösteren belgeyi Kurumumuza 31 Ekim 2012 tarihine kadar ulaştırmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin