Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi Sempozyumu

Matematik Eğitimi Sempozyumu
Matematik Eğitimi Sempozyumu

6. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-6) Sempozyumu
Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız, Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde Matematik Eğitimi Derneği ve Turkish Journal of Mathematics Education Dergisi tarafından 28-30 Ekim 2023 tarihlerinde Ankara Kızılcahamam’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-6) Sempozyumu’na sizleri davet etmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.

Matematik eğitimi ve eğitim teknolojileri alanında gelenekselleşen TÜRKBİLMAT sempozyumları iki yılda bir sizlerin katkılarıyla güncel bilgilerin, deneyimlerin ve yaklaşımların paylaşıldığı bilgi şölenine dönüşmektedir. Kuşkusuz bu paylaşımlar matematik eğitimi alanında yeni fikirlerin doğmasına ve özgün projelerin yeşermesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca, Kızılcahamam’da Patalya Resort Otel’in sağlayacağı sıcak ve samimi ortamında Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız ve 2. yüzyılında matematik eğitiminin tüm boyutlarına yeni bir pencereden bakmış olacağız.

Önceki sempozyumlarda olduğu gibi 6. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-6) Sempozyumu eğitim teknolojileri ve matematik eğitimi alanlarıyla ilgili yeni gelişmelere, eğilimlere, araştırmalara ve tartışmalara ev sahipliği yapacaktır. Sempozyum dili Türkçe (Azeri, Kırgız, Kazak, Özbek ve Türkmen Türkçeleri dâhil) ve İngilizcedir. Bu sempozyumda Poster ve 20 dakikalık sözlü bildirilerin yanında “Kapsamlı Araştırma Çalışmaları” adı altında tamamlanmış lisansüstü tezlerinin veya araştırma projelerinin 60 dakikalık sunumlarına da yer verilecektir. Sempozyuma gönderilen her çalışma bilim kurulunda yer alan en az iki uzman akademisyen tarafından değerlendirilecektir. Ayrıca, hakem değerlendirmesinden geçip sempozyumda sunulan bildiriler arasından seçilen özgün çalışmalar Turkish Journal of Mathematics Education tarafından öncelikli olarak değerlendirme kapsamına alınacaktır.

Ankara’nın şirin ilçesi Kızılcahamam’da Patalya Resort Otelde 28-30 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan 6. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-6) Sempozyumu’na katılarak mesleki deneyim ve çalışmalarınızla bilim dünyasına yapacağınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgilere bimat.org sayfasından ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla
Prof. Dr. Adnan BAKİ
Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı

Sempozyum Ana Teması: Cumhuriyetin 100. Yılında Matematik Eğitimi

Temalar:

Matematiksel Düşünme
Teknoloji Destekli Matematik Eğitimi
Bilişim Teknolojileri ve Eğitimi
Ölçme ve Değerlendirme
Fen ve Teknoloji
FeTeMM
Kodlama ve Robotik
Öğretim Programları
Matematiğin Uygulamaları
Matematik Tarihi ve Felsefesi
Öğretmen Eğitimi
İspat/ispatlama
Problem çözme
Matematiksel modelleme
Öğrenme ve Öğretme