TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ Öğretim Üyesi Alımı İlanı

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Öğretim Üyesi Alınacaktır

 

-Üniversitemizin çeşitli fakültelerinin aşağıda belirtilen anabilim dallarında açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre Öğretim Üyeleri alınacaktır.

 

-Adayların 657 Sayılı Kanunun 48.maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir.

 

-Adayların, eğitim verecek seviyede Almanca bilmeleri şarttır.

 

-Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 80 puan veya Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak veya Almanca dilinde Lisans veya Doktora eğitimi almış olması gerekmektedir.

 

-Müracaatların gerekli belgelerle birlikte 03.12.2015 tarihinden itibaren 15 gün içerisinde (18.12.2015 tarihi mesai bitimine kadar) şahsen veya posta yolu ile başvuru adresine ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak olup, olası gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

 

Başvuru Adresi: Rektörlük Personel Daire Başkanlığı

 

-Adayların dilekçelerinde başvurdukları Fakülte ve Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini Türkçe ve Almanca olarak vermeleri gerekmektedir.

 

-Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır) doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.

 

-Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Rektörlüğüne şahsen veya posta ile başvuru yapacaklardır.

 

– Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllere, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.

 

SIRA NO

FAKÜLTE

BÖLÜMÜ

ANABİLİM DALI

KADRO ÜNVANI

ADET

NİTELİK

1

İktisadi ve İdari Bilimler

İşletme

Üretim Yönetimi ve Pazarlama

Doçent

1

Almanya’da doktora yapmış ve stratejik tedarik yönetimi konusunda yayınları olmak.

2

Kültür ve Sosyal Bilimler

Kültür ve İletişim Bilimleri

Kültür Bilimleri

Doçent

1

Türkçe-Almanca karşılaştırmalı dilbilim, kültürlerarası iletişim ve karşılaştırmalı kültür çalışmaları alanlarında yayınları olmak.

 

Personel Daire Başkanlığı :  Şahinkaya Caddesi No:86   34820 Beykoz/İSTANBUL

pdb@tau.edu.tr    0216 333 30 00 – 0216 333 30 38 (fax)