Türk Akademik Araştırmalar Dergisi Uluslararası Multidisipliner Kongresi

Türk Akademik Araştırmalar Dergisi Uluslararası Multidisipliner Kongresi

Değerli Bilim İnsanları,

Sizleri 12-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Türk Akademik Araştırmalar Dergisi Uluslararası Multidisipliner Kongresi (Turkish Academic Research Review International Multidisciplinary Congress’e (TARRC) davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Türk Akademik Araştırmalar Dergisi Uluslararası Multidisipliner Kongresinin (Turkish Academic Research Review International Multidisciplinary Congress (TARRC) ilkini düzenleyeceğiz. Kongremiz, akademisyenlerin çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamayı, disiplinler arası çalışma ortamı oluşturmayı hedeflemektedir.

Kongrede herhangi bir konu sınırlaması yoktur. Bütün araştırmacılar kendi özel alanlarıyla ilgili bildiri sunabilirler.

Bu çerçevede belirlenen konu başlıkları şöyle sıralanabilir:

Arkeoloji ve Sanat Tarihi
Batı Dilleri ve Edebiyatları
Diş Hekimliği
Eczacılık
Edebiyat
Eğitim Bilimleri
Fen Bilimleri
Gerontoloji
Hukuk
İktisadi ve İdari Bilimler
İlahiyat
İletişim
Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet
Klasik Diller ve Edebiyatları
Kütüphanecilik
Mühendislik Bilimleri
Müzecilik
Ormancılık
Sağlık Bilimleri
Siyasal Bilgiler
Spor Bilimleri
Su Ürünleri
Turizm
Uluslararası İlişkiler
Veterinerlik
Ziraat
Bildiri özeti gönderimi için son tarih, 28 Eylül 2018’dir. Kongre dili Türkçe, İngilizce, Arapça, Farsça ve Almanca’dır. Bildiri özetleri bu dillerde hazırlanabilir. Türk Akademik Araştırmalar Dergisi Uluslararası Multidisipliner Kongresi (Turkish Academic Research Review International Multidisciplinary Congress (TARRC), gönderilen bütün bildirilerin (özet/tam metin) çift kör hakem süreciyle değerlendirildiği uluslararası hakem ve danışma kurulu bulunan, uluslararası hakemli bir kongredir. Kongrede sunulmak üzere kabul edilen bütün bildirilerin (sözlü, poster, uzaktan sunum vb.) akademik ve bilimsel nitelikte olması beklenmektedir.

Kongre bildiri özetleri ve bildiri metinleri PDF formatında Web sayfasında yayımlanacaktır.

Düzenleme Kurulu tarafından uygun görülen bildiriler, ilave ücret talep edilmeden uluslararası hakemli Turkish Academic Research Review – Türk Akademik Araştırmalar Dergisi’nde yayımlanacaktır.

Kongreye ilişkin detaylı bilgiler, yazım kuralları, önemli tarihler, kayıt ve özet gönderimi için http://turkishacademic.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Kongreyle ilgili her türlü görüş, öneri ve taleplerinizi kongre düzenleme ekibine turkishcongress@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Antalya’da buluşmak dileğiyle!

Kongre Düzenleme Kurulu

ÖNEMLİ TARİHLER
Kongrenin Yapılacağı Tarih 12-14 Ekim 2018
Bildiri Özeti Son Gönderim Tarihi 28 Eylül 2018
Kabul Edilen Bildirilerin Duyurulacağı Tarih 01 Ekim 2018
Tam Metin Gönderim Son Tarihi 15 Kasım 2018