TÜBİTAK’a Başvuracak Girişimciler İçin Özel Eğitim Programı

TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı-BiGG 1. Aşama Uygulayıcı Kuruluş Çağrısında süreçleri yürütmek üzere 30 uygulayıcı kuruluş arasındaki tek banka olan TEB, girişimcilere eğitim, rehberlik, ön kuluçka gibi hizmetler sunarken, girişimciler iş planlarını 2. aşama başvurusu için hazırlarken TEB tarafından desteklenmeye devam edilecek.

Başvuruda bulunan girişimciler, TEB Girişim Evi danışmanlarının özel olarak oluşturduğu 18 günlük BiGG TEB Girişim Evi 1512 Girişim Seçme Step Up programına alınacak. Kişisel Gelişim Eğitimleri, İş Modeli ve İş Planı Eğitimleri, İş Modeli ve İş Planı Birebir Mentorluk Görüşmeleri ve Teknik Eğitimler (Şirket Türleri ve İş Hukuku, Fikri Sınai Haklar vb.) olmak üzere dört ana modülden oluşan bu program sonucunda başarılı bulunan girişimciler 2. aşama için hibe almaya aday olarak TÜBİTAK’a yönlendirilecek.

Vereceğimiz Hizmetler

1. TÜBİTAK BİGG kapsamında bu zamana kadar 55 girişimcinin toplamda 8 milyon TL’nin üzerinde destek almasına yardımcı olduk. Desteğin açıklanmasının akabinde girişimciler belirlenen illerde bulunan TEB Girişim Evlerinde “Şirket Türleri ve Şirket Kurma Aşamaları Eğitimi”, “ETEYDEB Maliyet Formları Düzenleme Uygulamalı Eğitimi” yanında şirketlerinin kuruluş aşamasında TEB Şubelerinde bulunan uzman portföylerden de yardım alacaklar.

2. Girişimciler proje süreleri boyunca uzman danışmanlardan her ay tanımlı olarak bire bir iş yönetimi danışmanlığı alacaklar.

3. Kazanan girişimciler proje süreleri boyunca TEB Girişim Evleri’nden ücretsiz faydalanacak.

4. TEB tarafından girişimcilere, TÜBİTAK’ın vereceği hibeler hesaplarına geçene kadar kullanabilmeleri için bir ay süre ile 10.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkânı sağlanacak. Girişimcilerden bir yıl boyunca havale/EFT, hesap işletim ücreti, şirket kredi kartı ücreti alınmayacağı gibi, TÜBİTAK’ın diğer desteklerinden faydalanmaya hak kazandıklarında eş finansman veya teminat mektubu da TEB tarafından sağlanabilecek.

5. Girişimciler TEB networküne erişmenin yanında süreç kapsamında iş fikirlerini ticarileştirmeleri durumunda düzenlenecek Demoday etkinliğinde yatırımcılara erişim sağlayacaklar.

6. Girişimciler ve TİM üyesi sanayicilerle buluşup projelerine yatırım ve müşteri bulma imkânına erişebilecek. Girişimciler TEB Özel Melek Yatırım Platformu yatırımcıları, kurumsal ve özel bankacılık müşterileri ve iş ortaklarının dâhil olduğu network havuzu ve piyasa bilgisinden faydalanabilecek.

7. TEB Girişim Evi – Microsoft BizSpark Plus işbirliği ile girişimciler, bir yıl boyunca Microsoft’un uygulama geliştirme platformu olan Visual Studio ve pek çok Microsoft teknolojisini ücretsiz kullanım hakkına sahip olacak. Microsoft Azure Bulut Platformu’nu aylık 10.000 USD, yıllık ise toplam 120.000 USD’ye kadar ücretsiz kullanabilecekler.

8. TEB aynı zamanda destek alamayan ancak girişimlerini sürdürmek isteyen ve ofise ihtiyacı olan girişimcileri de TEB Girişim Evi’nden de ücretsiz faydalandırabilecek.

9. TEB, girişimcilere projelerinin piyasa koşullarına karşı dayanıklılığını tespit etme, geniş müşteri kitlesi sayesinde ücretsiz reklam yapabilme, farklı disiplinlerden profesyonellere ulaşarak iş fikirlerini değerlendirebilme gibi çok sayıda avantaj sunuyor.

 

http://teblegirisim.com/tubitakbiggform