TÜBİTAK Teorik Parçacık Fiziği Yaz Okulu’24 Başvuruları Başladı!

Teorik Parçacık Fiziği
Teorik Parçacık Fiziği

TÜBİTAK Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü (TBAE), Türkiye’nin bilimsel gücünü artırmaya yönelik önemli bir adım olarak “Teorik Parçacık Fiziği” konulu uluslararası bir Yaz Okulu düzenliyor. 5-14 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek yaz okulu, yüksek enerji fiziği alanında lisansüstü çalışma yapmak isteyen veya bu alanda araştırmalar yapan öğrencilere CERN ve benzeri araştırma merkezlerindeki çalışmalara hazırlanmaları için gerekli teorik alt yapıyı sunmayı amaçlıyor.

Yurt içinden ve yurt dışından uzman eğitmenler tarafından verilecek derslerde katılımcılara Özel Görelilik, Kuantum Mekaniği, Kuantum Alan Teorisi, Kuantum Elektrodinamiği, Grup Teorisi, Standart Model ve Standart Model Ötesi gibi temel teorik bilgiler aktarılacak.

Yaz Okulu’nun Türkiye’nin bilimsel arenadaki gücüne önemli katkılar sağlayacağı düşünülüyor. Bilimin sınırlarını zorlayan araştırmacıların uluslararası alanda rekabet edebilirliklerini artıracak ve Türkiye’nin bilimsel varlığını güçlendirecek bu programa katılmak için https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/teorik-parcacik-fizigi-yaz-okulu-2024 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru Koşulları

Yaz Okulu’na katılmak için lisans 2. sınıfı tamamlamış veya lisans 3. sınıf, 4. sınıf, lisansüstü öğrencisi olmak gerekiyor. Başvuruda referans mektubu ve transkript belgesi de isteniyor. Başvurular 193.140.63.67/apps/tbae-yazokullari.php?id=tpf-2024 adresinden yapılabiliyor.

Etkinlik Hakkında Daha Fazla Bilgi

Haber Kaynağı

Bu haber TÜBİTAK Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü’nün resmi web sitesinde yayınlanmıştır: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/teorik-parcacik-fizigi-yaz-okulu-2024