TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT VE KADEM İŞBİRLİĞİNDE KADIN GİRİŞİMCİLİK KAMPI

 

Girişimcilik ekosisteminde önemli bir  adım olacak   ‘İnovasyonda KADIN’  Girişimcilik Kampı’na  Türkiye genelinde  ‘Bir fikrim var ve ona hayat vermek istiyorum’  diyen  tüm kadın girişimcileri  bekliyoruz.  

 

Günümüz   girişimcilik  dünyasında kadın girişimciler de  erkekler  kadar  yer almakta ve başarılı kadın girişimcilerin de sayısı her geçen gün artmaktadır. Dünyada ve ülkemizde ekonomik kalkınmanın yolu girişimcilikten geçerken kadınların güçlendirilmesinin bir yolu da yine girişimcilikten geçmektedir. Bu bağlamda hem ekonomik kalkınma hem de kadınların güçlendirilmesi amacıyla  TÜBİTAK Marmara Teknokent ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliği ile 31 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde kadın girişimcilik kampı gerçekleştirilecektir Bu kampa, ‘Bir Fikrim Var’  diyen  tüm  kadın girişimciler davetlidir.

TÜBİTAK Marmara Teknokent ve KADEM işbirliğinde gerçekleştirilecek olan kadın girişimciliği kampı ile kadınlarımızın girişimcilik yeteneklerinin arttırılması, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacına hizmet etmektedir. Bu amaca yönelik olarak TÜBİTAK Marmara Teknokent ve KADEM işbirliğinde gerçekleştirilen girişimcilik kampı üç aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.  Birinci aşamada  Ar-Ge, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikri projelerinin başvuruları 31 Temmuz 2015 tarihine kadar kabul edilecektir.  İkinci aşamada  TÜBİTAK Marmara Teknokent hakemlerinin yapacağı değerlendirmeler sonucunda finale kalan 30 proje seçilecektir. Üçüncü aşamada finale kalan projeler kampa davet edilecek ve 31 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında girişimciler için fikirden plana, plandan teşebbüse uzanan yolda bir platform oluşturularak beş gün boyunca eğitim, tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapılacaktır. Kamp sonrasında belirlenecek olan bir tarihte  seçilecek  başarılı projelere, ulusal ve uluslararası resmi kurum ve kuruluşlar tarafından verilen finansal desteklerden birini almaya hak kazanılması halinde,  proje başına 25.000 TL ilave destek verilecektir.

Girişimcilik Kampı’na  bir  proje  fikrine sahip tüm kadın girişimciler katılabilir.

http://www.girisimcilikkampi.org/