TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI FİNAL SERGİSİNE DAVET EDİLEN TARİH PROJELERİ

TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI FİNAL SERGİSİNE DAVET EDİLEN TARİH PROJELERİ

SIRA ÖĞRENCİ ADI SOYADI DANIŞMAN ADI SOYADI PROJENİN ADI

1
ŞEYMA HATUN GÜSER
TARIK ERDEL
GÜLER KAYADELEN
MYANMAR’DA UNUTULMUŞ TÜRKLER

2
EBRU AYSAN
TEVRAT CANSIZ
MİNİATÜRK MÜZEMİZİ KURUYORUZ

3
İSMAİL EREN KANAÇ
TEKİN DEMİRASLAN
BAB-I ALİ BASKINI’NIN İSTANBUL BASININDAKİ İLK YANSIMALARI

4
HASAN ALİ CENGİZ ZÜLFİYE GÖYA
TARİH DENİZİ DİYARBAKIR SURİÇİ OSMANLI HANLARI ÖZET

5
SELİN ÇAVDAR AYŞE RÜVEYDA YENİGÜN
ESKİ NEZAKET ABİDESİ SADAKA TAŞLARI: ODUNPAZARI ÖRNEĞİ

6
KAYHAN SADAY MEHMET COŞKUN
KAYILAR’IN ANADOLU’DAKİ İZLERİ: “HASSA BÜYÜK KARAPINAR TÜRKMEN
MEZARLIĞI”

7
ŞERİFE ELMAS
RECAİ EMRE KARATEKİN ERHAN AKSU
TARİH PUSULASI “GEÇMİŞİNİ BİL, GELECEĞİNE YÖN VER”

8
SERAY GAMZE DARAK
SEDA ZEYNEP YILDIZ
IŞIK MELİHA KILIÇ
TÜRK İSLAM İLİM BİLİM VE DÜŞÜNÜRLERİMİZ ÖLMEDİ

9
TAHA EMRE YÜCEL SEÇİL ÖZDEMİR
OSMANLI’DAN GÜNÜMÜZE ALIM GÜCÜ (16. YÜZYIL OSMANLI TOPLUMU
İLE 21.YÜZYIL TÜRKİYESİ MUKAYESESİ)

10
SERRA ERTAN
BEYZA ÇOLAKOĞLU OYA EREN
TARİHİ YER ADLARI SÖZLÜĞÜ

11
MERVE SOYYİĞİT OLCAY KARATAŞ ÖKSÜZ
OSMANLI SARAYI’NDA GİZLİLİK,SAĞIR-DİLSİZLERİN EĞİTİM VE İSTİHDAMI

12
ERCÜMENT YAVUZ
KORKMAZ ERDİL İŞERİ
UNUTULAN ZAFER: 1897 OSMANLI-YUNAN SAVAŞI’NIN TÜRK
TARİHİNDEKİ YERİ VE OSMANLI TOPLUMU ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİN
İNCELENMESİ

13
MUHAMMED ALİ ÇELİK
ERDİ ORAN VEDAT ŞAFAK
SARIKAMIŞ HAREKÂTI SİMÜLASYON MERKEZİ (SHSM 1914)

14
İBRAHİM BERKE YILDIZ
TALHA VURAN
RUHİ AKGÜMÜŞ
BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA KAYSERİ

15
SUHAİL TURKİ
GULSHAD AHMAD
SAİT ÖZER
HİNDİSTAN’IN UTTAR PARADEŞ EYALETİNİN RUHEL KAND BÖLGESİNDEKİ
ŞEK TÜRK BOYUNDAKİ KOCA (KUACA) TÜRKLERİ

16
AZİZE KOYAK
AFRA NUR KALENDER
HATEM AKA
İKİ DERGİ ARASINDAN EĞİTİME BAKIŞ(CUMHURİYETİN İLK YILLARINDAN
VE GÜNÜMÜZDEN İKİ OKUL DERGİSİNİN İÇERİK ANALİZİ)

17
YAVUZ SELİM AZMAN
METİN KARAKEÇİLİ HİDAYET AKINCI
CUMHURİYET DÖNEMİ SELENDİ TARİHİYLE İÇ İÇE BİR ÖMÜR: ” MEHMET
DİLİK”

18
ZELİHA YILDIZ
RAHİME YILMAZ MELAHAT SEKMEN
MENGİSEVO’DAN (KÜPE KÖYÜ) ALTINAY’A UZANAN GÖÇ (BAFRA 1950-
1951 BULGAR GÖÇMENLİĞİ)

19
MELİKE GÜN
ELİF İREM TÜRKER MURAT KOCAOĞLU
1. DÜNYA SAVAŞINA FARKLI BAKIŞ

20
SEMA NUR AKKURT
AYŞEGÜL ARVAS CUMALİ POLAT
YANIBAŞIMIZDAKİ ÖLÜ ŞEHİR “ESKİ VAN”

TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI FİNAL SERGİSİNE DAVET EDİLEN TARİH PROJELERİ 2018