TÜBİTAK Fizik Olimpiyat Takımı Öğrencilerinin Büyük Başarısı

TÜBİTAK “2202 – Bilim Olimpiyatları Programı” kapsamında milli takımlarda yetiştirilen genç bilim insanlarımız, çevrimiçi olarak gerçekleşen 4. Avrupa Fizik Olimpiyatları’nda 2 Altın, 2 Gümüş ve 1 Mansiyon ödülü kazandı.

Daha önceki yıllarda da altın madalyalarla bizlere başarıyı yaşatan takımımız, bu yıl da yine altın madalyalarla dönmeyi başardılar.

Pandemi sürecinde bu yılki Uluslararası Fizik Olimpiyatı’nın yapılamaması nedeniyle Avrupa Fizik Olimpiyatı sadece Avrupa’dan değil tüm Dünyadan ülkelerin başvurusuna açılarak 57 ülkeden 250 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Ülkemizi Temsil Eden Öğrencilerimiz 2 Altın, 2 Gümüş ve 1 Mansiyon Ödülü Kazandı!

Ülkemizi temsil eden; Yunus Emre Parmaksız ve Bayram Alp Şahin Altın Madalya, Öykü Sıla Güner ve Mert Ünsal Gümüş Madalya, Yaman Bora Otuzbir Mansiyon ödülü kazandı.

Başarılarıyla bizlere art arda gurur yaşatan tüm alanlardaki olimpiyat takımı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Olimpiyatlara katılan tüm öğrencilerimize, ailelerine, öğretmenlerine, başta Komite Başkanlarımız olmak üzere eğitimlerde görev alan tüm akademisyenlere teşekkür ediyoruz.

TÜBİTAK Başkanı ile bir araya gelmişlerdi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal 18 Temmuz Cumartesi günü Avrupa Fizik Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek milli takım öğrencilerimizle TÜBİTAK TÜSSİDE tesislerinde gerçekleşen hazırlık kampında bir araya gelmiş ve Türkiye’nin başarılı olacağına inandığını vurgulamıştı.