TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı 2017 Yılı 2. Çağrısı Açıldı

Girişimcilik
Girişimcilik Programı

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı 2017 Yılı 2. Çağrısı Açıldı

Hayal et, harekete geç!

Teknolojik ve yenilikçi bir iş fikrin mi var? TÜBİTAK BİGG tam sana göre! İş fikrin için TÜBİTAK tarafından verilecek 150.000 TL’lik hibe ile neler başarabileceğini hayal et ve vakit kaybetmeden harekete geç! İstanbul Teknokent’in Uygulayıcı Kuruluş olduğu BİGG Programı’nın 1.Aşama başvurusunu yapmak için bigg.inventist.gen.tr adresini ziyaret et!

Kimler Başvurabilir?
Teknolojik ve yenilikçi iş fikrine sahip olanlar
Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler
Yüksek lisans veya doktora öğrencileri
Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 10 yıl önce almış kişiler
Herhangi bir şirkete ortak olmamış olmak (Şahıs, Limited veya Anonim şirket ortaklığı)
Daha önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Tekno Girişim ya da TÜBİTAK’ın 1512 Programı’ndan destek almamış olmak
BiGG Programına başvuru sahibinin yukarıda belirtilen kriterlere uyması gerekmektedir. Başvuru sahibi dışındaki diğer takım üyelerinin bu kriterlere uyması zorunlu değildir.

Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin

bigg.inventist.gen.tr

Başvuru ve Süreç

Web üzerinden toplanan iş fikirleri iki aşamalı bir eleme sistemine tabi tutulacaktır. İstanbul Teknokent iş fikirlerini; teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu vb. yönleri göz önünde bulundurarak değerlendirecektir.

Değerlendirmeyi geçen iş fikirleri İstanbul Teknoknet’in eğitim ve mentorluk programına dâhil olacaktır. Programı tamamlayarak iş fikirlerinin geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK’a başvuracak ve 150 bin TL’ye kadar olan hibe destekten yararlanmak için yarışacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin