Ana SayfaOkul Eğitim HaberleriTÜBİTAK Bilim Söyleşilerine rekor başvuru!

TÜBİTAK Bilim Söyleşilerine rekor başvuru!

2023-2024 eğitim-öğretim yılı için TÜBİTAK Bilim Söyleşilerine rekor başvuru yapıldı. Bu, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri’nin tarihindeki en yüksek başvuru sayısıdır.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizle buluştuğumuz TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında başvurular, bir önceki döneme göre yüzde 536 arttı.

189 üniversiteden
2.903 bilim insanı
5.121 bilim söyleşisi gerçekleştirecek.

Başvuruların artmasının nedenleri arasında, bilim iletişimine olan ilginin artması, bilim insanlarının öğrencilere ulaşma fırsatına sahip olması ve TÜBİTAK’ın sağladığı destekler yer alıyor.

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri, bilim insanlarını öğrencilerle buluşturarak toplumda bilim farkındalığını ve popüler bilim okuryazarlığını artırmak amacıyla düzenlenen bir programdır. Program kapsamında, bilim insanları, kendi araştırma alanlarındaki gelişmeleri ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşmaktadır.

2023-2024 eğitim-öğretim yılında, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Türkiye genelinde 500’ün üzerinde söyleşi düzenlenmesi planlanmaktadır. Söyleşiler, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine açıktır.

Söyleşiler, bilim insanlarının öğrencilere ulaşma ve bilimi daha geniş kitlelere tanıtma fırsatı sunmaktadır. Söyleşiler, aynı zamanda öğrencilerin bilimsel konulara olan ilgisini artırmaya ve gelecekteki kariyer planlamalarına katkıda bulunmaya yardımcı olmaktadır.

BİLİM SÖYLEŞİLERİ HARİTASI
Söyleşi görüntülemek istediğiniz ili haritadan seçiniz.
https://bilimsoylesileri.tubitak.gov.tr/tr

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.