TÜBİTAK 4008, Özel Eğitim Öğretmen Adaylarıyla Bilimi Yaşıyoruz, Bilimsel Düşünmeyi Öğreniyoruz Projesi

TÜBİTAK 4008
Özel Eğitim Öğretmen Adaylarıyla Bilimi Yaşıyoruz, Bilimsel Düşünmeyi Öğreniyoruz Projesi

TÜBİTAK 4008-ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERE YÖNELİK KAPSAYICI TOPLUM UYGULAMALARI DESTEKLEME
PROGRAMI

Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü 3. ve 4. Sınıflara yönelik projemize bekliyoruz.

Bu çalışma, Özel Eğitim öğretmen adaylarının, özel gereksinimli öğrencilerin sosyobilimsel konuları bilimsel süreç becerileri(BSB) ile öğrenmesi ve çözüm üretmesi yoluyla kapsayıcı eğitimden yararlanmaları amacıyla tasarlanmıştır.

*Projeye Türkiye’deki tüm kamu ve özel üniversitelerin Özel Eğitim Bölümlerinde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri başvurabilir.

*Katılımcılar gönüllü olarak başvuru yapmış ve belirli ölçütleri taşıyan adaylar arasından cinsiyet dağılımı dengeli olacak şekilde, proje ekibinin görüşüyle (30 kişilik kontenjan dahilinde) belirlenecektir.

*Proje başvurusu 23 Aralık 2022 tarihinde saat 19.00’da son bulacaktır.

*Asil (30 kişi) ve yedek (5 kişi) katılımcı listeleri 30 Aralık 2022 tarihinde proje Instagram sayfasından ilan edilecektir.

*Etkinlikler BEÜ-Zonguldak, Farabi Kampüsünde 27-28-29 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

*Katılımcılar BEÜ-Zonguldak, Farabi Kampüsüne kendi olanakları ile geleceklerdir.

*Katılımcıların eğitimin yapıldığı yerdeki konaklama (26-27-28 Ocak gecesi, Farabi Kampüsü Konuk Evi), sabah kahvaltısı, öğle yemeği, eğitimde kullanılan araç-gereçlere ilişkin ödemeler proje bütçesinden karşılanacaktır (Özel harcamalar hariçtir).

*Eğitim sonunda tüm kuramsal ve uygulamalı çalışmaları başarıyla tamamlayan katılımcılara ‘TÜBİTAK 4008 Projesi Katılım Belgesi’ verilecektir.

Sorularınız için: @bilimiyasiyoruz4008 Instagram sayfamızın DM’sini ya da

bilimiyasiyoruz4008@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

“Özel eğitim öğretmen adaylarıyla bilimi yaşıyoruz, bilimsel düşünmeyi öğreniyoruz” projesine katılmak istediğiniz için teşekkür ediyoruz.

Bu çalışma, Özel Eğitim öğretmen adaylarının, özel gereksinimli öğrencilerin sosyobilimsel konuları bilimsel süreç becerileri(BSB) ile öğrenmesi ve çözüm üretmesi yoluyla kapsayıcı eğitimden yararlanmaları amacıyla tasarlanmıştır. Proje Türkiye’deki kamu ve özel üniversitelerin Özel Eğitim Bölümlerinin 3. veya 4. sınıfına devam eden öğretmen adaylarına yöneliktir.

27-28-29 Ocak 2023’te Zonguldak’ta buluşmak ve tanışmak için sabırsızlanıyoruz. Sorularınız için bilimiyasiyoruz4008@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

Dr. Öğretim Üyesi Necla Işıkdoğan-Uğurlu