TÜBİTAK 4007 Yarımadanın Doğasında Bilim ve Sanat

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında tüm Türkiye’de destek almaya hak kazanan 49 projeden biri Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Yarımadanın Doğasında Bilim ve Sanat” projesi olmuştur.

Bodrum ilçe Milli Eğitim Müdürü Bülent ALDAL geleceğimizin ışığı ve biricik umudumuz olarak adlandırdığı okul öncesi, ilkokul, ortaoku, lise öğrencilerimizi, saygıdeğer öğretmenlerimizi, velilerimizi ve tüm halkımızı 13-15 Ekim 2022 tarihleri arasında Umurca Parkı’nda gerçekleşecek olan bilim şenliği keşfine davet etmektedir.

Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Gülşah Dursun koordinatörlüğünde. Bodrum’da ilk kez düzenlenecek olan proje kapsamında Muğla, Aydın.izmir, Balıkesir, Karaman, Ankara, istanbul, Giresun ve ilçemizde görevli akademisyen, diyetisyen, öğretmen, mühendis, polis memuru, psikolog ve tiyatro oyuncularından oluşan 75 kişilik kadro ile bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine ulaştırılması amaçlanmaktadır. Bilim – teknoloji arasındaki etkileşimin eğlenceli etkinlikler yoluyla kavratılması için düzenlenecek olan şenlikte bilim ve sanat atölyeleri, bilim, doğa, iklim ve tarım söyleşileri, insansız hava aracı gösterileri, steam etkinleri, deneysel uygulamalar ve oyunlaştırma uygulamaları ,7‘den 70’e herkesin katılımı için ücretsiz sunulacaktır.