TÜBİTAK 4007 Trabzon Bilim, Teknoloji ve Kültür Şenliği

bilim şenliği
TÜBİTAK 4007

Trabzon Bilim, Teknoloji ve Kültür Şenliği projesinin temel amacı; bilimin ve bilim kültürünün 7’den 70’e toplumun her kesimine yaygınlaştırılması; bilimsel bilginin kitlelere ulaştırılmasıdır. Bu amaç doğrultusunda okul öncesi dönemi çocuklara; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine, öğretmenlere ve toplumun diğer kesimlerine dönük etkinlikler planlanmıştır.

Trabzon Bilim, Teknoloji ve Kültür Şenliği 20 Eylül-02 Ekim 2021 tarihleri arasında sizlerle…

Algoritma ve kodlama, robot teknolojileri, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve 3-D teknolojileri gibi etkinlikler planlanarak, bilim ile teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla aktarılması amaçlanmaktadır.

Ayrıca Fatih’in fethettiği, Yavuz’un yönettiği ve Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu şehir olan Trabzon’ un tarihini ve kültürünü bu toplulukla buluşturmak projemizin amaçları arasında yer almaktadır. Bu düşünce ile proje ortağımız Trabzon Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan Trabzon Tarih Müzesi, Trabzon Şehir Müzesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu ev olan Trabzon Kanuni Kültürevi, DSİ 22. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan Taşkın Müzesi, Trabzon Kültürünün en önemli figürlerinden biri olan Trabzonspor Kulübü sorumluluğunda bulunan Trabzonspor Müzesi 3 gün boyunca katılımcılarımız tarafından, personelimiz koordinasyonunda ücretsiz olarak ziyaret edilecektir. Bu etkinlikler ile katılımcılarda hem müzecilik kültürünün yaygınlaştırılması, hem de katılımcıların başta Türk Kültür ve Tarihine olmak üzere Trabzon Tarihine ve Kültürüne yolculuk yapmaları amaçlanmaktadır.

7’den 70’e toplumun her kesimine uygun olacak şekilde; okul öncesi dönemi çocuklara; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine, öğretmenlere ve toplumun diğer kesimlerine dönük etkinlikler planlanmıştır.

Proje etkinliklerine, başta Trabzon’da ikamet eden vatandaşlar olmak üzere, yakın illerde bulunan vatandaşlarında katılım göstermesi beklenmektedir.

Katılımcıların etkinlik alanlarına ulaşımlarının sağlanması için Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapılmış olup, etkinlik günleri uzak ilçelerden alana, ring seferleri düzenlenecektir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Adres: Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ArGe Binası

İnönü Mahallesi Trabzonspor Bulvarı Eski Avni Aker Stadı Karşısı

Ortahisar/TRABZON

Tel: 0 462 223 55 52 (14)

E-Posta: trabzon4007@gmail.com