TÜBİTAK 4007 Sur Bilim Şenliği Atölye Başvurusu Açıldı

TÜBİTAK 4007
TÜBİTAK 4007

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme programı kapsamında bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yayılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin aktarılmasını ve bilim-teknoloji etkileşiminin etkinliklerle daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla Diyarbakır Sur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak düzenleyeceğimiz projeye atölye lideri olarak katılmak isteyenlerin aşağıdaki formu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

TÜBİTAK 4007 Sur Bilim Şenliği

TÜBİTAK 4007 Sur Bilim Şenliği, 27-28 Eylül 2024 tarihlerinde Kurşunlu Cami Meydanı’nda gerçekleştirilecektir. Atölye liderlerine proje bütçesinden ücret ödenecektir. Atölyelerde branş kısıtlaması bulunmamaktadır; tüm branşlardan başvurular kabul edilecektir. Şehir dışından başvuracak olan atölye liderlerinin ulaşım (otobüs) ve konaklamaları proje bütçesinden karşılanacak olup, konaklamalar Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi’nde sağlanacaktır. Diyarbakır ilinden seçilen atölye liderleri için bu imkanlar sunulmayacaktır. Atölyeler tek eğitmen tarafından yönetilecek ve üniversite öğrencileri liderlere yardımcı olacaktır. Gönderilen atölye başvuruları, proje yürütücüsü ve proje uzmanları tarafından değerlendirilecek olup, kabul edilen atölye liderlerine bildirim yapılacaktır.

27-28 Eylül 2024 tarihlerinde Kurşunlu Cami Meydanında yapılacak festivalde atölyeler her gün 09:30- 17:00 arasında gerçekleşecektir. Her atölye lideri olarak günde ortalama 300 öğrenciye etkinlik yaptıracağınızı düşünerek malzeme listenizi (2 gün kullanacağınız şekilde) eksiksiz ve açıklayıcı biçimde hazırlayıp, girmenizi rica ederiz.
Atölyelerde branş kısıtlaması bulunmamaktadır. Tüm branşlardan başvurular değerlendirmeye alınacaktır.
Şehir dışından başvuracak atölye liderlerinin ulaşım (otobüs) ve konaklamaları proje bütçesinden karşılanacak olup, konaklamalar Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevinde gerçekleşecektir. Diyarbakır ilinden seçilen atölye liderleri için bu imkanlar bulunmamaktadır.
Şenlikte görevli tüm personeller için gerekli izinler alınacak ve şenlik süresince “görevli izinli” sayılacaklardır. İl dışından gelenlere ‘Davet Mektubu Yazısı’ gönderilecek olup, izinleri kendilerinin almaları beklenmektedir. Atölyeler tek eğitmen tarafından gerçekleştirilecek ve üniversite öğrencileri (rehber) liderlere yardımcı olacaktır. Yazılan atölyeler proje yürütücüsü ve proje uzmanlarınca değerlendirilecek olup atölyesi kabul edilen eğitmenlere haber verilecektir. Bu formda verdiğinizi bilgiler ve atölye içerikleri başvuru esnasında sisteme girilecek olup TÜBİTAK tarafından kabul görmesi halinde uygulanacaktır. Her türlü sorunuz ile ilgili  surbilgi@gmail.com   adresine mail atabilirsiniz.

Formun son başvuru tarihi 23 Şubat 2024, saat 17:00’dir.

TÜBİTAK 4007 Sur Bilim Şenliği Atölye Başvuru Formu