TÜBİTAK 4007 Savaştepe Bilim Şenliği

TÜBİTAK 4007
Savaştepe Bilim Şenliği

Tübitak 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı tarafından desteklenen “Savaştepe Bilim Şenliği” Savaştepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Şenlik kapsamında, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Savaştepe Belediyesi, Savaştepe İlçe Emniyet Amirliği ve Savaştepe Toplum Sağlığı Başkanlığıyla işbirliği yapılmıştır.

Projenin amacı, bilim ve doğa arasındaki etkileşimin uygulamalı bir şekilde topluma sunularak bilimsel anlayışın yaygınlaştırılması, hedef kitlenin bilimi yaparak yaşayarak kavraması, bilimsel çalışmalarda farkındalık kazanması, bilimsel düşünme becerilerinin gelişmesi ve bilime yönelik olumlu bir bakış açısı oluşturmasını sağlamaktır.

Hedef kitlemiz anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite öğrencileri, öğretmenler, veliler ve halk olarak belirlenmiştir. Şenlikteki etkinliklerin Balıkesir ili Savaştepe ilçesinde gerçekleştirilecek olması bakımından, yakın il ve ilçelerden katılımcıların da gelmesi beklenmektedir. Hedef kitlenin şenlikten haberdar olması ve katılım sayısının yüksek olması için devlet kurumları, belediyeler ve üniversiteler bilgilendirilecektir. Bunun yanı sıra sosyal medya ve yerel basın aracılığıyla yapılacak duyurular da geniş bir hedef kitleye ulaşılmasına yardımcı olacaktır.

Şenlik kapsamında matematik, fizik, kimya, biyoloji, ekoloji, robotik, mühendislik, tarih, bilişim, sanat ve STEM etkinlikleri düzenlenecektir. Bu bağlamda, gözlem, atölye çalışmaları, oyunlar, drama, sergiler, söyleşi ve seminerler, grup çalışmaları, deneysel çalışmalar, etkileşimli uygulamalar ve yarışma yöntemleri ile desteklenen hem bireysel hem de grup çalışmaları şeklinde yürütülecek etkinlikler yapılacaktır. 22-24 Eylül 2022 tarihlerinde Savaştepe Pazar Yerinde gerçekleştirilecek olan proje toplam 40 atölyeden oluşmaktadır.

https://savastepebilimsenligi.weebly.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × four =