TÜBİTAK 4007 Samsun Bilim Şenliği

Samsun Bilim Şenliği, “TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri” kapsamında düzenlenmektedir. Bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmek amacıyla planlanan bir organizasyondur.

Çeşitli bilim dallarından oluşan atölyeler, gösteriler, etkinlikler bulunmaktadır. Atölyeler atölye lideri uzman eğitmenler eşliğinde yürütülecek olup etkinlikler 3 gün boyunca devam edecektir.

Bilimin Işığında 100. Yıl Samsun Bilim Şenliği projemiz Samsun Tekkeköy TÜYAP Fuar ve kongre Merkezinde 11-12-13 Nisan 2019 Tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Atölyelerin tamamına site içerisinde atölyeler bölümünden ulaşabilir, detaylı bilgiye sahip olabilir ve başvuru için ilgili formu doldurarak kayıt olabilirsiniz.

Projemiz hakkında herhangi bir sorun, düşünce ya da öneride bulunmak isterseniz iletişim bölümünden bize ulaşın formunu doldurabilir ya da ilgili numaralardan ulaşabilirsiniz.

Bilimin ışığında aydınlanabilmek dileğiyle…

Samsun Bilim Şenliği

ATÖLYELER
Arttırılmış Gerçeklik
Değerler Eğitimi
Elektrik Elektronik
Fen Bilimleri
Matematik
Oyun Tabanlı Öğrenme
Robotik Kodlama
Sağlık
Sanal Gerçeklik
Sanat
STEM
Tasarım

Web sitemiz üzerinden öğretmenler, öğrenciler, anne babalar ve yöneticiler şenlik dahilinde planlanan atölyeleri takip dilebilecek ve istedikleri taktirde internet sitesi üzerinden şartlarına uygun eğitimlere online başvuru yapılabilecektir.