TÜBİTAK 4007 Şahinbey Bilim Şenliği

TÜBİTAK 4007
TÜBİTAK 4007 Şahinbey Bilim Şenliği

Tübitak 4007 Bilim şenlikleri kapsamında düzenlenecek olan ‘’bilim ve sanat rüzgarı Şahinbey’ de esiyor’’ isimli bilim fuarımızı siz değerli halkımızla buluşturabilmenin haklı gururunu yaşamaktayız.

14-15-16 Ekim 2021 tarihleri arasında İlçemiz Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat merkezinde yapılacak olan etkinliklerimizle okul öncesinden, özel eğitime,ilköğretimden yüksek eğitim öğrencilerini kapsayan yelpazede çeşitli yaş gruplarını, bilim etkinlikleri, müzik , drone,deneyler, sanat, dijital atölye çalışmaları, konferanslar, robotik, gözlem…vb. çok çeşitli etkinlikler ile katılımcıların yaparak yaşayarak uygulamalı olarak faydalanabilecekleri birbirinden eğlenceli 62 atölyemizle siz değerli katılımcıları fuar alanımıza bekliyoruz.

Şahinbey ilçemiz yaklaşık 1000.000 nüfusu ile İlimizin en büyük ilçesi konumundadır. Derin ve köklü tarihinin yanında son yıllarda eğitim alanındaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren ilçemiz de hali hazırda 330 okulumuzda 257.700 öğrencimiz eğitim öğretimden faydalanmaktadır. Sürekli olarak öğrencilerimizin yaşanmışlıklarına olumlu yönde daha fazla neler katabiliriz sorusuna hareketle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Tüm halkımız etkinliklerimize davetlidir.

Yürütücü
Dilşad YAMAN