TÜBİTAK 4007 Muradiye Bilim Şenliği

TÜBİTAK 4007
TÜBİTAK 4007 Muradiye Bilim Şenliği

“Muradiye Bilim Şelalesi 4007” projemiz 30 Eylül, 1 ve 2 Ekim tarihleri arasında Kazım Karabekir MTAL’ de yukarıda belirtilen saatlerde gerçekleştirilecektir.

“Bir Dilek Bin Turna Kuşu”, “Kromatografi ile Sanat”, “Seramik Çamuruyla Kilden Sanata”, “Köprü Mühendisliği” ve “”3D Kalem İle Tasarla” 5 atölyemiz ile bilimle sanatı bir araya getiriyoruz.

Atıktan Sanata”, “Sihirli Kar Küreleri”, “Yaratıcı Saksılar”, “Kukla Yapmak Çocuk Oyuncağı” ve “Atık Kağıtlardan Sepet Yapımı” atölyelerinde hiç bir şey çöpe gitmiyor. “Çöplerinize Talibiz” sloganı ile çıktığımız yolda topladığımız malzemeleri atölyelerimizde değerlendirme vakti geldi.

“Dijital Metre”, “Saksı Bot”, “Uzaktan Kumandalı Lambalar”, “BlueTooth Arabam” ve “RadArdunio” atölyeleri ile bol bol kodluyoruz.

“Hacim”, “Isı Yalıtımı”, “Matematik Çemberi”, “Tekerlekler Sürtünme Kuvvetine Karşı” ve “Tuğlasız Ev” olmak üzere 5 farklı STEM Atölyesi ile sizlerle buluşacağız.

Muradiye Bilim Şelalesi
TÜBİTAK 4007 programı 2019/1 çağrı dönemi kapsamında desteklenen projemiz Muradiye ilçesinde ilk kez düzenlenecektir. Muradiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün üstlendiği projemizin yürütücülüğünü Kübra GÜNER yapmaktadır. 48 Atölyemizde ilçemizde görev yapan alanında deneyimli öğretmelerimiz atölye liderliğini yapmaktadır.

Birbirinden eğlenceli 10 ana atölyelerimiz ile toplam 48 etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Alanında uzman atölye liderlerimiz ile keyifli etkinliklerle bolca eğlendiğimiz, öğrendiğimiz ve ürettiğimiz 3 gün geçireceğiz. Bilimden sanata herkesin kendine yer bulacağı etkinliklerimize 7`den 70`e tüm halkımızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three × 4 =