TÜBİTAK 4007 Mezopotamya Bilim Şenliği 2

TÜBİTAK 4007
Mezopotamya Bilim Şenliği

Bu yıl 2.kez düzenlenen Tubitak 4007 Mezopotamya Bilim Şenliği 21-24 Eylül 2022 tarihlerinde Sümerpark’ta siz değerli katılımcılarını bekliyor.

Şenliğimizde okul öncesi ve ilkokul yaş seviyelerinden katılımcıların yararlanabileceği Su Roketi, 3D Kalem Atölyesi, Tahta Kalıp Kumaş Baskı Atölyesi, Yaşam Çiçeği ve Renkler, Mancınıklarımızı Yarıştırıyoruz, Newton Renk Çarkı, Ressam Robot iş Başında, Şapkamda Ne Var? Bilin Bakalım, Üç Boyutlu Sayfa Tasarımı, Sanat Eserimizin Parçası Ol 2, Arttırılmış Gerçeklik(Augmented Reality), Hama ile Kodlama, Manyetik Çekimin Gücü gibi eğlenerek bilimsel süreçleri yaşadıkları atölyelerde uygulama yapma fırsatı bulacaklardır. Bunun yanında STEAM, Robotik, Doğa, Astronomi teması ile ilgili Oyun Dünyam Arduino, Brain Computer Interfaces – Beyin Bilgisayar Arayüzleri, Robotum ile simetriye yolculuk, Eğlenerek Kodluyorum, 3 Boyutlu Düşünelim, Hidrolik Kepçe, Doğayı Kurtaralım – Müsilaj, Mini Ekoloji Bahçem, Paleastrojeoloji, Telekop ile Güneş Gözlemi gibi başlıklarla ilgili örnekler de bulunmaktadır. Bunun yanında büyük yaş gruplarına yönelik de bilimsel uygulamaların olduğu Yenilenebilir Enerji Kaynakları, İnsanlığın ABC si Arkeoloji Atölyesi, İpek kozasının Sanata Dönüşümü, Ebru Sanatı gibi atölyeler ve çeşitli zeka, strateji, denge oyunlarına da yer verilmiştir.

Şenliğimizde 38 farklı atölye, bilim otobüsü etkinlikleri, 6 farklı seminer ve tematik fotoğraf sergisi gerçekleştirilecektir. Her bir etkinlik için özel alanlar tahsis edilmiş olup tarih ve saatleri belirlenmiştir.

Yakup TOPRAK
YÜRÜTÜCÜ

21-24 Eylül 2022
Sümerpark- Diyarbakır