Tübitak 4007 Merzifon Bilim Şenliği

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme programı tarafından desteklenmeye değer görülen Merzifon Bilim Şenliği 26-26-28 Eylül 2019 tarihlerinde Amasya ili Merzifon ilçesinde gerçekleştirilecektir. Projenin amacı Merzifon halkını bilim ile buluşturmak, halkın bilime yönelik ilgilerini artırmak ve bilimsel gelişmelerin bilincinde olmalarına katkıda bulunmaktır.

Proje kapsamında Merzifon Kaymakamlığı, Merzifon Belediyesi ve Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu ile protokoller imzalanmıştır. Projenin hedef kitlesini okul öncesi dönemden, yetişkinlik dönemine kadar farklı yaş grupları oluşturmaktadır. Şenlik kapsamında farklı yaş gruplarına ve ilgi alanlarına yönelik tiyatro, gözlem, seminer, sergi ve söyleşilerin yanında çok sayıda atölye çalışmasına yer verilecektir.

Amasya ilinde ilk defa gerçekleştirilecek olan bu şenliğe, ilçeden olduğu kadar yakın ilçelerden ve il merkezinden de yoğun katılım beklenmekte olup, etkinlikler için kayıtlar 9-12 Eylül tarihleri arasında web sitesindeki başvuru formundan alınacaktır. Başvuru formu doldurulduktan sonra katılımcı teyitleri alınacaktır.

Ayrıntılı bilgi için web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
Web sitesi: http://www.merzifonbilimsenligi.com/

Sosyal medya hesapları:
https://www.facebook.com/MerzifonBilimSenligi/
https://www.instagram.com/merzifonbilimsenligi/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.