TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği Başlıyor

TÜBİTAK 4007
TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği

TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği hazırlıklarımız son sürat devam ediyor. 11-14 Mayıs tarihlerinde Manisa Atatürk Kent Parkı’nda sizleri bekliyor olacağız.

Bilimi ve teknolojiyi halkla buluşturarak bilimsel anlayışı geniş toplum kitlelerine yayabilmek, katılımcılara yaparak yaşayarak öğrenme deneyimi yaşatabilmek, bilim-teknoloji-toplum arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla aktarılmasını sağlamak amacıyla TÜBİTAK desteğiyle, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) öncülüğünde Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle paydaş kurumların iş birliği ile 11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında Manisa Atatürk Kent Park’ta bilim şenliği yapılması planlanmaktadır.

Şenliğimizin 7’den 70’e her kesime hitap edeceği düşünüldüğünde katılımcı sayısının yaklaşık 150.000 kişi olması hedeflenmektedir. Katılımcılar, şenliğimizde yer alacak olan Atölye Eğitimleri, Gözlem, Sergi, Sahne Gösterileri, Tematik Bilim Oyunları, Sanatsal Faaliyetler, Yarışmalar, Seminerler, Paneller ve Söyleşiler gibi farklı türlerdeki etkinlikler sayesinde kendilerine bilgi birikimi sağlayacaklardır. Yapılacak olan şenlikte mühendislik, STEM, sanat, coğrafya, matematik, teknoloji tasarım, robotik kodlama, fen bilimleri, İngilizce, astronomi, geometri, programlama, yapay zekâ gibi konular başta olmak üzere çok sayıda alandan 100’ü aşkın ücretsiz etkinliğin gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Projemize ait detaylı bilgilere http://bilimsenligi.mcbu.edu.tr web adresinden ve “@bilimsenligi45” sosyal medya hesaplarından ulaşılabilmektedir.

11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında Manisa Atatürk Kent Parkı’nda gerçekleştirilecek olan TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği kapsamındaki etkinlikler hem öğretim elemanı hem de öğrencilere yönelik gerçekleştirilecek olup başvurular http://bilimsenligi.mcbu.edu.tr web adresi üzerinden gerçekleşmektedir.