TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği 2

TÜBİTAK 4007
TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği

Merakla beklenen TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği, bilimin büyülü dünyasını keşfetmeye hazır mısınız? Manisa’nın meraklı zihinlerini bir araya getiren bu etkinlik, bilim ve teknolojinin sınırlarını zorlamanın, yeni fikirlerin yeşermesinin ve keşiflerin kapısını aralamanın en eğlenceli yolu!

Her yaş grubundan katılımcıya hitap eden interaktif deneyler, atölyeler ve sergilerle dolu bir etkinlik günü sizi bekliyor. Bilim insanlarıyla sohbet edebilir, ilgi çekici projeleri yakından inceleyebilir ve bilimin günlük hayattaki etkilerini keşfedebilirsiniz.

TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği, sadece öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkarmanızı sağlayacak etkinliklerle dopdolu. Bilim ve eğlencenin buluşma noktasında yerinizi alın!

TÜBİTAK desteğiyle, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) liderliğinde paydaş kurumların iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan Manisa Bilim Şenliği-2, bilimi ve teknolojiyi halkla buluşturmayı ve bilimsel anlayışı geniş toplum kitlelerine yaymayı hedeflemektedir. 3 gün boyunca sürecek etkinlikle katılımcılara tecrübeyle öğrenme deneyimi yaşatmak ve bilim-teknoloji-toplum arasındaki etkileşimi aktarmak amaçlanmaktadır.

Şenlik, 12-14 Ekim 2023 tarihleri arasında Manisa’daki Atatürk Kent Parkı’nda gerçekleştirilecek olup, Manisa’nın tüm ilçeleri, köyleri ve TR33 bölgesi illerinden yaklaşık 160.000 kişinin katılması hedeflenmektedir. Şenlik bünyesinde öğrencilerin ve genel halkın bilimsel meraklarını artırmak, bilimsel düşünme becerilerini geliştirmek ve bilimin günlük yaşamdaki uygulamalarını keşfetmek için interaktif deneyimler sunulacaktır.

Şenlikte, Atölye Eğitimleri, Gözlem, Sergi, Sahne Gösterileri, Tematik Bilim Oyunları, Sanatsal Faaliyetler, Seminerler, Paneller, Eğitici Eğitimleri, Söyleşiler ve Ulusal STREAM Yarışması, Hackathon ve her yaş grubuna hitap edecek daha birçok etkinlik yer alacaktır. Mühendislik, STREAM, sanat, robotik kodlama, İngilizce, astronomi, edebiyat, tarih, yapay zekâ gibi 21.yüzyıla öncülük eden becerilerin kazanımına 100’ü aşkın faaliyet ile ziyaretçiler, tecrübe edinerek bilgi birikimi sağlarken, diğer bir yandan da bilim ve teknolojiyle ilgili konuları daha iyi anlama ve keşfetme fırsatı bulacaklardır.

Tarih: 12 – 14 Ekim 2023
E-Posta: bilimsenligi45@gmail.com

TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği web sayfası: https://bilimsenligi.stemegitimciler.org