TÜBİTAK 4007 Karabük Bilim Şenliği

TÜBİTAK 4007
TÜBİTAK 4007 Karabük Bilim Şenliği

BİLİM GÜNEŞİ KARABÜK’TE PARLIYOR. HAYDİ KARABÜK 7’DEN 70’E BİLİM ŞENLİĞİNE

Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Koordinesinde Hazırlanan TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Projesi İçin Geri Sayım Başladı.

Karabük il merkezi açısından ilk olma özelliği taşıyan TÜBİTAK 4007 “Karabük Bilim Şenliği; Emeğin Başkenti Bilimle Buluşuyor” isimli Bilim Şenliği, 7-8-9 Ekim 2021 tarihinde Karabük Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecektir.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-Ge birimi tarafından hazırlanan Yürütücülüğünü Ar-Ge birimi Personelimiz Bünyamin ŞAKAR’ın yaptığı proje kapsamında 46 Atölye, 3 Konferans ve 1 sergi gerçekleştirilecektir.

7’den 70’e tüm Karabüklülerin ilgi duyacağı ve atölyelerde aktif şekilde yer alabilecekleri etkinliklerin yer aldığı projede Bilimsel Gösteriler, 3D Tasarım, Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları, Sosyal ve Beşeri Bilime dair örnekler, Konferanslar ve Sergiler 3 gün boyunca halkımızın katılımına sunulacaktır.

Proje kapsamında Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Karabük Ticaret Sanayi ve Odası, KARDEMİR, Karabük Kızılay Şubesi, Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi ile işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Karabük kent merkezinde ilk defa gerçekleştirilecek bilim şenliği, en kapsamlı eğitim çalışması olarak okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde öğrenim gören çocuklarımızı bilimsel alanlarda çalışma yapmaya özendireceği gibi küçük yüreklerin ve gençlerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmalarına imkân sağlayacaktır. Ayrıca üniversite öğrencilerinin ve yerel halkın da katılabileceği birçok atölye çalışması, gösteriler, sergiler 3 gün boyunca tüm katılımcıların ziyaretine açık olarak gerçekleştirilecektir.

Proje Kapsamında
Sergi, Sahne Şovları, Gösteri, Atölye/Laboratuvar Çalışmaları, Tematik Bilim Oyunları, Yarışmalar, Söyleşiler, vb. Etkinlikler ile Tüm Toplumu Bilimle Buluşturma Amacımıza 98 Farklı Etkinlikle Ulaşmış Olacak.

Tüm halkımız bu eşsiz programa davetlidir.