Ana SayfaTübitak 4004 4005 4006 4007 4008 2237TÜBİTAK 4007 İstanbul Bilimle Şenleniyor

TÜBİTAK 4007 İstanbul Bilimle Şenleniyor

“İstanbul Bilimle Şenleniyor” başlıklı bilim şenliğimizi 7-8-9 Ekim 2021 tarihlerinde Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde gerçekleştirmeyi ve bilim insanlarıyla hedef kitlemiz olan öğrencilerimizi bütünleştirmeyi, öğrencilerimizde farkındalık oluşturarak onların bilime olan ilgilerini artırmayı, bilim okuryazarı bireyler olmaları yolunda anlamlı bir adım atmalarını sağlamayı amaçlamaktayız.

Amaç: Okul öncesinden liseye kadar tüm öğrencilerimizi kapsayacak şekilde planladığımız “İstanbul Bilimle Şenleniyor” bilim şenliğiyle bilim ve teknolojiyi anlaşılır kılma, bilimin heyecanlı, şaşırtıcı ve merak uyandıran dünyasına adım atılmasını sağlama, bilim kültürünün ve bilimsel iletişimin toplumda yaygınlaştırılmasına destek olma amaçlanmaktadır. Ayrıca katılımcıları temel bilimleri öğrenmeye teşvik etme ve teknolojiyi doğru kullanmaya yönlendirme aynı zamanda bilim okuryazarlığı ile bilimin her yerde hayat boyu sürdürülmesi ve bu doğrultuda bilimsel ve kültürel ihtiyaçları karşılama, bilime yönelik ilgiyi artırma ve kariyer bilincini geliştirme önemli hedeflerimizdendir. Ayrıca 39 ilçemizi şenliğimizde bütünleştirerek geniş bir yelpazede sunacağımız atölyelerimizle bilim-teknoloji ve toplum arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla aktarılmasını sağlamayı planlamaktayız.

Proje Yürütücüsü: Leyla Bostan

Hedef Kitle
Anasınıfı öğrencileri
İlkokul öğrencileri
Ortaokul öğrencileri
Lise öğrencileri

bilim şenliği

bilim şenliği davetiye

TÜBİTAK 4007 İstanbul Bilimle Şenleniyor 7-8-9 Ekim 2021 tarihlerinde Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde gerçekleşecektir.

http://istanbulbilimlesenleniyor.istmem.com

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.