TÜBİTAK 4007 Bozkırda Bilim Var

Yozgat Bilim Şenliği
TÜBİTAK 4007

Projemiz ülkemiz genelinde TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı tarafından 2020 yılı için destek alan 53 projeden biri olmuştur. “Bozkırda Bilim Var” adıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi öğretmeni Figen KASAP yürütücülüğünde planlanmıştır.

bilim şenliği
TÜBİTAK 4007

Yozgat halkının yaş sınırı olmaksızın bilime ve teknolojiye ilgi duymalarını sağlayarak merak ve araştırma güdülerini harekete geçirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde planlanan projemizde; Bozok Üniversitesi, Yozgat Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Çevre Müdürlüğü, İl Orman İşletme Müdürlüğü, İl Özel İdare Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile iş birliği yapılmıştır. İlimiz genelinde bulunan öğrencilerin tamamının şenlikten haberdar olarak yüksek oranda katılımın gerçekleşebilmesi için bütün imkânlar kullanılmıştır.

Planlanan etkinlikler; doğa bilimleri, mühendislik ve teknoloji alanları, sosyal ve beşeri bilimler, tarımsal bilimler çağrı alanları başlığı altında; kimya, fizik, biyoloji, görsel sanatlar, geri dönüşüm, dil becerileri, jeoloji, ekoloji, matematik, havacılık ve uzay, el sanatları ve tasarım, astronomi gözlemleri, bilişim teknolojileri uygulamaları, STEM, rehberlik, sosyal beceri, akıl oyunları, bilimin doğası, farkındalık çalışmaları, bilimsel gösteriler, eğlenceli bilim temelli oyunlar, arkeoloji ve söyleşi gibi çok geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. 54 atölye çalışması, 6 saha gösterisi, 1 söyleşi programı içeren projemiz alanında uzman akademisyen ve öğretmenlerin liderliğinde uygulanacaktır. Şenliğimiz İlimiz Cumhuriyet Meydanında yapılacaktır.

Proje için hazırlanan www.bozkirdabilimvar.com web sitesinde projemiz amaçları ve içeriğiyle detaylı olarak tanıtılmıştır. Web sitemiz üzerinden atölyelerimiz için randevu kayıt formu oluşturulmuştur. Katılmak isteyen vatandaşlarımız web sitemiz üzerinden gün, atölye ve saat seçerek kayıt oluşturabilir.

tübitak 4007
Bozkırda Bilim Var

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

20 − 4 =