TÜBİTAK 4007 Bilimle Nefes Almak

TÜBİTAK 4007

Bilimle Nefes Almak” isimli projemiz Kayseri halkının genelinin katılabileceği şekilde ve TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında hazırlanmıştır. Projemizde, bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak, bu sayede toplumun bilime olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, bilim insanlarıyla farklı kesimleri kaynaştırmak ve bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek amaçlanmıştır.

Projemiz kapsamında 50 atölye liderimiz; nanoteknoloji, moleküler biyoloji, biyoteknoloji, robotik kodlama, arttırılmış gerçeklik, mobil uygulamalar,oyun tabanlı uygulamalar,içeriği sanatsal faaliyetlerle kazandırılan etkinlikler,içeriği oyun yoluyla kazandırılan etkinlikler, vb. atölye, laboratuvar çalışmaları ile tematik oyunlar, yarışmalar, gösteriler, söyleşiler, spor etkinlikleri gibi tercihen etkileşimli uygulamayı içeren etkinlikler bütününden oluşan 52 etkinlikle bilim şenliğinde Kayseri halkı ile buluşacaklardır.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında 2018-2019 çağrı döneminde desteklenmesine karar verilen ““BİLİMLE NEFES ALMAK” projemiz Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezinde proje yürütücümüz Mehmet MERT yürütücülüğünde 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Alanında uzman akademisyenler ve eğitmenlerin etkinliklerinin yer alacağı bilim şenliğine Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Bilim Merkezi de destek vermektedir.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

​ÜCRETSİZDİR

https://bilimlenefesalmak.weebly.com