Ana SayfaTübitak 4004 4005 4006 4007 4008 2237TÜBİTAK 4007 "Bilimin 7 Dili" Bilim Şenliği

TÜBİTAK 4007 “Bilimin 7 Dili” Bilim Şenliği

Bilim Dünyası bu şenlikte buluşuyor
TÜBİTAK 4007 kapsamında “Bilimin 7 Dili” Bilim Şenliği atölye ve söyleşi başvuruları başladı.
26-30 Ekim’de Sakarya’da Cadde 54 AVM’de…

Merak edenler, bilime gönül verenler ve geleceğin bilim insanı adayları için başvuru bağlantısı:
https://www.bilimin7dili.org

tubitak4007
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği

Bilimin 7 Dili; bilim kültürünün ve bilim iletişiminin toplumun geniş kesimlerine yayılması, çocukların, gençlerin bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirilmesi, bilim dallarında fütüristik bakış açısıyla farkındalık oluşturulması, katılımcılara bilimsel düşünme becerilerini kazandıran etkileşimli faaliyetlerin gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Bu bağlamda; sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları, tematik oyunlar, yarışmalar, gösteriler, söyleşiler gibi etkileşimli uygulamaları içeren etkinlikler bütünüdür.

Bilimin 7 Dili’nin en temel amacı, 7’den 70’e Sakarya halkını bilim-teknolojiyle buluşturmaktır. Çocukların, gençlerin ilgisinin bilim, bilim tarihi, sanat ve teknolojiye çekilmesidir.

“Bilimin 7 Dili” Bilim Şenliği programında; Planetaryum gösterisi, Bilim Tarihi Paneli-Söyleşiler, ve 3 gün boyunca sürecek olan 63 çeşit atölye ve çeşitli sergilerden oluşan Bilim Şenliği Ana Programı yer almaktadır.

Bilimin 7 Dili 26-30 Ekim tarihleri arasında 5 günlük bir şenlik olarak planlanmıştır.111 kişilik proje ekibi ile planlama yapılmıştır.

“Bilim ve Bilim Tarihi Odağında İnsan” temasından hareketle halkın geneline hitap etmekle beraber, şenliğin hedef kitlesinde çocuklar ve 13-20 yaş grubu gençler bulunmaktadır.

“Bilimin 7 Dili” Bilim Şenliği’nde Bilime yön veren 7 Bilim İnsanı ve 7 bilim dalı çıkış noktasıdır:

-Fizik alanında El-Biruni

-Kimya alanında Cabir bin Hayyam,

-Biyoloji alanında İbn-i Sina,

-Astronomi alanında Uluğ Bey,

-Matematik alanında Harazmi,

-Mühendislik alanında El-Cezeri,

-Sanat alanında Farabi’den esinlenerek

7 alt temada Temel Bilim Söyleşileri, Sanat Etkinlikleri, Astronomi, Gözlem, Materyal Geliştirme, Zekâ oyunları, Robotik-Kodlama faaliyetleri, 3D Materyal Geliştirme, Yapay Zekâ, Eğitimde Dijital Araçlar, Sanal Gerçeklik, Eğlenceli Fen Deneyleri, Sergiler ve Yarışmalar bulunmaktadır.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.