TÜBİTAK 4007- BİLİM ŞENLİKLERİ “YENİŞEHİR BİLİM ŞENLİĞİ”

4007 Bilim Şenlikleri

Tübitak 4007- Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırladığımız “Yenişehir Bilim Şenliği” isimli projemiz 218B436 proje numarası ile desteklenmeye değer bulunmuştur.

Proje çerçevesinde 19 atölye ve 2 panelde toplam 29 adet etkinlik yapılacak olup, bu etkinliklere 2000 katılımcının aktif olarak yararlanması planlanmıştır.

Projenin Amacı: Toplumla bilim arasında köprü kurarak insanlara bilimin eğlenceli yönünü tanıtmak ve bu sayede bilime karşı olumlu tutum geliştirmek; bireyin bilime, teknolojiye ve çevreye olan ilgisini artırarak bilimsel bakış açısını kazandırmaktır. Ayrıca katılımcıları merkeze alan etkileşimler sayesinde bireyleri, yaparak yaşayarak öğrenen bireyler haline getirip bilimsel süreçler hakkında farkındalık oluşturmak projenin hedefleri arasındadır. Bu ana amaç ve hedeflerden hareketle;

  • Katılımcıları düşünerek, gözlem yapmaya, merak ettiklerini araştırmaya yöneltmek,
  • Fen, teknoloji, matematik, mühendislik bilgisinin günlük hayatta ne şekilde karşılık bulduğunu uygulamalı biçimde gösterebilmek,
  • Bilginin katılımcıyı merkeze alarak etkileşimli uygulamalarla aktarılmasını sağlamak, projenin alt amaçlarıdır.

Hedef Kitle: Yenişehir ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki resmi her tür ve derecedeki okullarda öğrenim gören öğrenciler ve bu okullarda çalışan öğretmenler hedef kitlemizi oluşturmaktadır. Şenliğimizdeki atölye ve panellerden aktif olarak 2000 katılımcının yararlanması planlanmıştır.

Etkinlik Tarihleri: Şenlik, 16-17-18 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Saati: Atölyeler, 09.00-14.30 saatleri arasında yapılacaktır. Ayrıca, teleskopla gece gözlemi atölyesi 20.00-22.00 saatleri arasında olacaktır.

Etkinlik Yeri: Atölyelerimizin büyük kısmı Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecektir.

İletişim Bilgileri:

Serkan OKAY (Proje Yürütücüsü)- [email protected]

Not: Projeye ait oluşturulacak web sitesi ve sosyal medya hesapları daha sonra eklenecektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.