TÜBİTAK 4005 Yeni Nesil Öğrenme Ortamlarında Matematik Eğitimi: Teknoloji Uygulamaları

TÜBİTAK 4005
TÜBİTAK 4005

TÜBİTAK 4005 “Yeni Nesil Öğrenme Ortamlarında Matematik Eğitimi: Teknoloji Uygulamaları” projesi Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Değerli Matematik Öğretmenleri, Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı’nın 11. Yılında çıkılmış olan 2023/1 çağrı dönemi kapsamında Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız proje başvurumuzun desteklenmesine karar verildiği 02.05.2024 tarihinde TÜBİTAK tarafından açıklanmıştır. Projenin hedef kitlesi ilköğretim matematik öğretmenleri olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı tarafından desteklenmesine karar verilen 123B895 numaralı “Yeni Nesil Öğrenme Ortamlarında Matematik Eğitimi: Teknoloji Uygulamaları” adlı projenin katılımcı başvurularını almak amacıyla bu form hazırlanmıştır.

Matematik öğretmenlerinin teknolojik araçları etkin bir şekilde kullanarak öğrencilerin öğrenme deneyimlerini geliştirmelerini amaçlayan proje 24-28 Haziran 2024 tarihlerinde Karaman ilinde alanında uzman birçok akademisyenin eğitimleri ve saha çalışmalarıyla gerçekleştirilecektir. Projemiz ülkemizin farklı şehirlerinde Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında görev yapmakta olan 30 ilköğretim matematik öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Katılımcılar arasında cinsiyet ve yaş oranının dengeli olmasına başvuru sayısı göz önünde bulundurularak dikkat edilecektir.

Projeye katılmaya hak kazanan öğretmenlerimizle iletişime geçilecek gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Katılımcıların proje süresince konaklama yeme-içme giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. Katılımcıların Karaman’a (geliş-gidiş) ulaşım giderleri ve bireysel harcamaları kendileri tarafından karşılanacaktır.

Başvuru formunu dikkatlice doldurduğunuz ve projemize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Son Başvuru Tarihi: 12 Haziran 2024

NOT: Katılımcı öğretmenlerin dizüstü bilgisayar veya tabletlerini yanlarında bulundurmaları eğitimin etkililiği için uygun olacaktır.

 

Proje Yürütücüsü
Dr. Sevinç TAŞ

TÜBİTAK-4005 “YENİ NESİL ÖĞRENME ORTAMLARINDA MATEMATİK EĞİTİMİ: TEKNOLOJİ UYGULAMALARI” Projesi Katılımcı Başvuru Formu